ВРАЋА СЕ ВЕЛИКИ НОВАКОВ ПРИЈАТЕЉ И ЊЕГОВА НОЋНА МОРА: Хуан Мартин дел Потро добио специјалну позивницу за турнире у Буенос Ајресу и Рију
ХУАН МАРТИН ДЕЛ ПОТРО, један од миљеника тениске публике широм света и велики пријатељ НовакаЂоковића, враћа се на терен после скоро две године паузе.
FOTO: EPA
Див из Тандила, први човек који је прекинуо доминацију "Велике тројке" када је 2009. године освојио Ју-Ес опен, одсуствовао је са терена од другог кола Квинса 2019. године, а овог фебруара ће наступити на два АТП турнира, у родној Аргентини и у Рио де Жанеиру.
Од повреде је имао низ операција колена, а да невоља буде већа морао је да прогласи банкрот када му је преминуо отац и оставио му велике дугове.
Делпо је у каријери освојио 22 титуле, а поред Ју-Ес опена највећа је она са мастерса у Индијан Велсу. Био је и шампион Дејвис купа са Аргентином 2016, финалиста Завршног турнира 2009, има две олимпијске медаље, сребро из рија и бронзу из Лондона.
Обе је освојио савладавши успут најбољег тенисера света Новака Ђоковића, али му ни ноле ни Срби то ниакд нису замерили, јер овај доброћудни див је можда и најбољи пријатељ нашег аса на Туру.
Најбољи пласман на АТП листи био му је треће место 2018. године. У 2009. години остварио је чак 11 победа над играчима из Топ 10.
Занимљиво је да Дел Потро никад није освојио турнир у Буенос Ајресу, на који сада иде као 757. играч света.
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за суботу
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила неколико занимиљвих предлога.
28. 02. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!
Најновије вести везане за рат који је отпочео на Блиском истоку, а напад на Иран био је окидач за то, тичу се Светског првенства у фудбалу чији су домаћин и Сједињене Америчке Државе.
28. 02. 2026. у 22:46 >> 23:00
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)