ТОМ НИЈЕ ВИШЕ ТАЛИЧАН: Нестварна НФЛ ноћ зачињена изненађењем (ВИДЕО)

24. 01. 2022. у 08:54

ЛОС Анђелес Ремси пласирали су се у финале НФЦ конференције у НФЛ-у после велике драме на "Рејмонд Џејмс" стадиону на Флориди.

Они су на гостујућем терену надиграли актуелне шампионе Тампа Беј Баканирсе и славили тријумф резултатом 30:27 (10:3, 10:0, 7:10, 3:14).

У борби за Супербоул наредног викенда Ремси ће играти на домаћем терену против дивизијског ривала Сан Франциско 49-ерса.

Бранилац титуле Тампа Беј и најтрофејнији играч свих времена Том Брејди су пред сопственом публиком деловали непрепознатљиво у већем делу сусрета, али највише јер су Ремси на обе стране терена током три четвртине били заиста доминантни.

На крају смо видели праву драму у Брејдијевом стилу која је отишла на страну гостију, што смо ретко виђали када је у питању најбољи квотербек свих времена.

Екипа Канзас Сити Чифса пласирала се прошле ноћи у финале Америчке фудбалске конференције НФЛ лиге пошто је после продужетака победила Бафало Билсе са 42:36.

Квотербек Патрик Махомс је сјајно пронашао Трависа Келсија у "енд зони" за победу Чифса и њихово четврто узастопно финале конференције.

Претходно се вођство мењало три пута у последња два минута регуларног дела утакмице пре него што је Харисон Баткер погодио са 49 јарди за продужетак и тако се искупио за претходне промашаје на утакмици.

Махомс је предводио Чифсе са 33 успешна додавања за 378 јарди и три тачдауна, уз један истрчани. На другој страни, Џош Ален утакмицу је завршио са 329 јарди и четири тачдауна, сва четири за Габријела Дејвиса.

Канзас сити ће се за пласман у Супербоул борити са Синсинати Бенгалсима, док ће се у финалу Националне фудбалске конференције састати Лос Анђелес Ремси и Сан Франциско 49ерси.