ФАНТАСТИЧАН ПРЕОКРEТ ЗА ЗЛАТНУ МЕДАЉУ: Рукометашице Норвешке освојиле Светско првенство

19. 12. 2021. у 19:29

РУКОМЕТАШИЦЕ Норвешке освојиле су Светско првенство. Оне су у финалу победиле Француску са 29:22 (12:16).

Скандинавска селекција је славила после невероватног преокрета. Након 30 минута игра ништа није слутило да ћемо најсјајније одличје видети око груди изабраница Риорира Хергеирсона.

Францускиње су одиграле сјајно прво полувреме после којег су имале предност од четири разлике - 12:16.

Ипак, Норвежанке су одиграле фантастично друго полувреме у којем су ривалкама дозволиле да постигну само шест голова.

У победничкој селекцији су се највише истакле Реистад са шест и са по пет голова Морк и Дејл. Код Францускиња најбоља је била Пино са четири, док је Фопа постигла три гола.

Подсетимо, треће место освојила је Данска која је прегазила Шпанију.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић дошао на утакмицу кошаркаша Звезде