НЕМАЧКЕ СУДИЈЕ САСЕКЛЕ КРИЛА: Српкиње нису могле до победе против седмоструких шампионки света

07. 12. 2021. у 21:57

РУКОМЕТАШИЦЕ Србије су на Светском првенству поражене од Русије у последњем, 3. колу уводне фазе такмичења, а тих 32:22 (15:9) у корист "зборнаје команде" отежава посао нашој репрезентацији у наставаку такмичења.

Србија јесте прошла даље, али се потајно прижељкивало да ће то учинити уз тријумф над седмоструким шампионкама света, како би се у другу фазу понела максимална четири бода, но пред мечеве са олимпијским шампионом, Француском, Словенијом и Црногом Гором учинак је двоструко мањи.

Томе се може, добрим делом, "захвалити" немачком судијском пару Маике Мерц - Тања Кутлер, које су неким својим нерезонским одлукама помогле Рускињама да преброде кризу у првом полувремену, после чега су преокренуле резултат и, коначно, победиле.

На страну оправдано искључење Марије Петровић на истеку 10. минута, када је у борби за позицију руком ударила по лицу супарницу, али када су наше повеле са 9:8, уследило је неколико проблематичних судијских одлука, како што се тиче двоминутних искључења Српкиња, тако и продужетака статичних напада Русије.

То је, уз три узастопне бравуре Полине Каплине на голу руске селекције, пољуљало нашу репрезентацију, које у последњој трећини првог полувремена нису дале ниједан гол, а примиле седам.

Oд тог шока се Српкиње нису опоравиле ни током великог предаха, а када је ривал увећао своју предност на +9 почетком другог полувремена, био је то и крај надања да се може до изненађења.

Тамара Радојевић и Јована Стојиљковић су са по четири гола биле најефикасније у нашој репрезентацији, а Јулија Манагарова је, реализујући свих седам шутева, била најефикаснија играчица ове утакмице.