НА КОРАК ДО ИСТОРИЈЕ: Јована Прековић у борби за "календарски слем"

Г. К.

20. 11. 2021. у 10:30

ЈОШ корак је остао Јовани Прековић до историје.

НА КОРАК ДО ИСТОРИЈЕ: Јована Прековић у борби за календарски слем

Српска каратисткиња ће се данас од 17.20 у финалу СП у Дубаију у категорији до 61 килограма борити са Украјинком Анитом Серогином, а евентуалним тријумфом би остварила својеврсан резултат у свету  спорта.

КАРАТИСТИ ИЗБОРИЛИ ФИНАЛЕ

МУШКА карате репрезентација Србије пласирала се у финале СП, пошто је после велике борбе савладала Узбекистан са 3:2. "Орлови" ће се за титулу борити у недељу (19.05) са Италијом.

Боје наше земље бране: Слободан Битевић, Владимир Брежанчић, Стефан Јоксић, Љубиша Марић, Ђорђе Салапура, Ђорђе Тешановић и Богдан Трикош.

Чланица КК Књаз ће, уколико данас победи, постати једина каратисткиња која је у истој календарској години објединила титуле олимпијског, европског и светског првака. Иначе, рођена Аранђеловчанка ће се за планетарни трон састати са противницом коју је већ савладала ове године, у финалу континенталног шамионата који се одржао крајем маја у Поречу (Хрватска) резултатом 2:0. Прековићка је тада стигла до свог другог најсјајнијег одличја на првенствима Европе (2017, 2021), а уколико изађе слављенички из данашње борбе стићи ће и до другог највишег подијума и на светским првенствима пошто је најбоља била 2018. у Мадриду.

Поред Јоване, за одличје, само бронзаног сјаја, у преподневним сатима (10.40) ће се борити и Ивана Перовић која се у категорији преко 68 килограма састаје са такмичарком из Казахстана Софијом Берлутсевом.

На путу до меча за медаљу, Ивана је победила прво Волтерс Рошел из Енглеске (1:0), такмичарку из Швајцарске Кауфман Фабијен (2:1), Андерсон Лоте из Норвешке (3:0), да би затим изгубила од Шпанкиње Торес Гарсија Марије са 0:1, а у борбу за бронзу ушла је након победе судијском одлуком над Мађарицом Пап Доротјом у репасажу.

БОНУС ВИДЕО: "АЈ, ПА, ПУКНИ ЗОРО!" У свлачионици Србије велико славље због пласмана на Светско првенство

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17