СПЕКТАКЛ У САО ПАОЛУ: Хамилтон брилијантном вожњом однео победу на ВН Бразила и приближио се Ферштапену на 14 бодова у генералном пласману

14. 11. 2021. у 20:10

ЛУИС ХАМИЛТОН није спреман да се одрекне титуле шампиона Формуле 1.

Возач Мерцедеса победио је на сензационалној трци за Велику награду Бразила на легендарној стази Интерлагос у Сао Паолу и тако умањио разлику у односу на водећег Макса Ферстапена у генералном пласману.

Фантастичан викенд је за светским шампионом, који је трку у Сао Паолу почео са десете позиције, после двоструке казне. Прво је због промене дела мотора добио казну од пет места, а онда и због непрописног задњег спојлера морао са зачеља да крене у суботњи спринт.

Импресивно је одвезао јуче па је изборио десето место на гридсу за данашњу трку.

Требало је Хамилтону 48 кругова да први пут дође у позицију за напад на лидера трке и тај први напад одбио је Холанђанин. Ипак, наставио је да притиска шампион и коначно успео да избије на прво место десет кругова пре краја и да заврши трку као победник.

Валтери Ботас је завршио као трећепласирани, испред Серхија Переза, који је освојио и додатни бод за најбржи круг.  Шарл Леклер, Карлос Сајнц, Пјер Гасли, Естебан Окон, Фернандо Алонсо и Ландо Норис су остали возачи у првих десет, а иза њих су се пласирала још два бивша шампиона, Себастијан Фетел и Кими Рајконен.

следећа трка је у Катару, а Макс ферштапен има још (само) 14 бодова предности.

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00