БЕЗ ИЗНЕНАЂЕЊА НА БАЊИЦИ: Звезда добила Спартак, пресудио други сет
ОДБОЈКАШИ Црвене звезде љубоморно чувају прво место у Суперлиги.
FOTO: M. Vukadinović
Црвено-бели су на Бањици у дербију шестог кола савладали најпријатније изненађење шампионата суботички Спартак са 3:1 (22:25, 26:24, 25:20, 25:18). Београђане идуће недеље очекује тешко гостовање у Краљеву против Рибнице.
Суботичани су показали да су прави хит првенства. Добили су први сет, у другом водили са 22:20, када је домаћин захваљујући сјајном Николи Мељанцу успео да преокрене и изједначи на 1:1. У преостала два чина на терену су доминирали црвено-бели.
- Ово је велика победа, јер Спартак игра изузетно од почетка сезоне. Ми смо у меч ушли мало мекше него што сам хтео, што су они брзо искористили. Да други сет нисмо преломили у самој завршници утакмица би ишла потпуно другим током. Показали смо да вредимо, да на нас морају рачунати при свим резултатима, па и 22:20 за противника и 1:0 у сетовима. Драго ми је да су момци одговорили добро, да смо имали одговор на њихову добру, пожртвовану игру и да смо, пре свега нашом добром игром на сервису и из напада стигли до три бода - истакао је стратег црвено-белих Игор Жакић.
Млади стручњак је похвалио свој некадашњи клуб:
- За играче Спартака нема изгубљене лопте. Знали смо да ћемо и ми морати да будемо такви. Волео бих кад би такви остали и у наредној утакмици и потрудићу се током наредне недеље кроз тренинге да то тако и буде.
Млади стручњак је задовољан што излазе из ритма среда-субота:
- Напорно је било. Много информација о противницима, мало времена да се неке ствари, које лоше функционишу, исправе тренингом, па се исправљају причом, а то никад није боља варијанта. Мислим да смо урадили добар посао у минулом периоду. Изгубили смо од Партизана, али смо порасли од те утакмице што ми је драго.
Препоручујемо
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)