ПОБЕДА ОРЛОВА: Одбојкаши у три сета савладали Украјину

03. 09. 2021. у 22:33

Одбојкашка репрезентација Србије остварилиа је и другу победу у групи А првенства Европе пошто је са 3:0 (27:25, 26:24, 25:21) савладала селекцију Украјине.

Србија је уписала и други тријумф на Евроволеју на којем брани шампионски трофеј, након што је у првој рунди са 3-1 надиграла Белгију.

Наредни меч на ЕП Орлови играју у суботу од 20.30 против домаћина и светског шампиона, Пољске.

Украјинци су од старта наговестили да ће бити традиционално неугодан противник.

Србија јесте успела да стекне прво два, па потом три и четири поена предности средином првог сета, али се противник успешно резултатски вратио у меч.

Украјинци су сустигли дефицит од 16:12, па се у финиш сета ушло са доста неизвесности.

Србија је имала више концентрације и квалитета у том делу, чак спасила сет лопту и потом на разлику освојила први сет са 27:25.

Украјина је у другом сету заиграла за нијасну боље, те су са разлогом константно били у предности.

Водили су Украјинци у пар наврата са четири и три поена, али како се други сет приближавао крају, Србија је хватала прикључак и дошла до изједначења.

Изабраници Слободана Ковачевића направили су потпуни преокрет у другом сету и стекли предност од 24:21.

Деловало је да ће без проблема привести сет крају, али су Украјинци успели да изједначе.

Ипак, поново на разлику, Србија овога пута осваја други сет са 26:24.

Наша репрезентација одлично је ушла у трећи сет, решена да што мање времена проведе на терену против Украјине.

Брзо је Србија стекла осетнију разлику, која је достизала и седам поена. Украјина је успевала да дефицит смањи на три поена, а потом и да изједначи на 20:20.

Ипак, Србија показује класу у завршници и заслуженмо осваја и трећи сет са 25:21 и тако долази до победе.

Србија у две утакмице у Групи А има исто толико победа и налази се на првом месту.