БИБИЋ ЗАДОВОЉАН ДРУГИМ МЕСТОМ У БУДИМПЕШТИ: Елзан се враћа у шампионску форму

27. 08. 2021. у 09:07

ПЕРСПЕКТИВНИ српски средњопругаш Елзан Бибић (22) поприлично је задовољан својом трком на 1.500 метара на митингу у Будимпешти, где је освојио друго место и забележио свој други најбољи резулат у каријери.

- Драго ми је што сам се најбољи начин вратио на стазу, с обзиром на то да сам паузирао шест месеци због здравствених проблема. Успео сам, иако сам мислио да ће бити тешко да се уопште спремим за ову сезону - изјавио је Бибић.

Млади Новопазарац је у уторак у престоници Мађарске, у конкуренцији 12 атлетичара, био други у дисциплини, резултатом 3.36,71 минута. Бољи од нашег аса био је Шпанац Адел Мехал (3.36,51), а треће место је заузео Немац Роберт Фаркен (3.36,96).

Бибић ће у суботу трчати 800 метара на митингу у Ћуприји, а потом ће 31. августа у италијанском Роверету и 5. септембра у пољском Хорзову наступити на стази од 3.000 метара.

- После тога следе пауза и опоравак од тешке сезоне за мене, а затим и припреме за зиму, где ме чекају кросеви и уличне трке - најавио је Елзан.

Млади атлетичар започео је сезону тек почетком јуна, када је био први на 3.000 и други на 1.500 метара на шампионату Србије у Краљеву. Такође, тријумфовао је на Рамазанској трци у Новом Пазару на 2.000 метара и Првенству Балкана на 1.500 метара у Смедереву, уз друго место на Европском екипном првенству Треће лиге у Лимасолу на 3.000 метара и четврто на ЕП за млађе сениоре у Талину на 1.500 метара.