СРПСКА АТЛЕТИЧАРКА ЈЕ НАЈБОЉА НА ПЛАНЕТИ: Адриана Вилагош освојила злато у бацању копља на јуниорском шампионату света

19. 08. 2021. у 16:30

СРБИЈА има разлога да се радује. Наша атлетичарка Адриана Вилагош освојила је златну медаљу у Најробију у бацању копља на јуниорском првенству света.

Она је обезбедила највише место на победничком постољу још у првој серији када је копље бацила 61.46 м, што је уједно и државни рекорд.

Одличан хитац имала је и у четвртој серији. Тада је копље отишло далеко 59.51 м. Сјајно је бацала током целог такмичења и потпуно заслужено се окитила најсјајним одличјем.

Друго место припало је Гркињи Елини Ценко чији најбољи хитац је износио 57.91 м остварен у првој серији.

На позицији три нашла се Кубанка Жизелина Бахар Рохас која је у петој серији бацила 55.48 и то јој је био најбољи резултат.

Освај успех још више добија на значају ако се зна да је такмичење прекинуто после друге серије због тропске олује у главном граду Кеније.

Адриана Вилагош је показала да има светлу будућност и да српска атлетика може да се нада сјајним резултатима ове девојке и у сениорској конкуренцији.

Подсетимо, она је недавно поставила светски рекорд у бацању копља (тешко 500 грама) за млађе јуниорке са импресивним резултатом - 70.10 м. То је најбољи резултат на свету у конкуренцији млађих јуниорки.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00