БРОНЗА ЗА ДУЊУ НА СВЕТСКОЈ КАРАТЕ ЛИГИ У ПОРЕЧУ: У мечу за треће место победила Украјинку

Б.Грујић

11. 08. 2021. у 10:04

МЕЂУ 1.590 такмичара из 50 земаља света, колико их је учествовало на Светској лиги у Поречу, млада каратисткиња малог Задругара из села Лазарево, код Зрењанина, Дуња Рајић, пронашла је своје место под сунцем и окитила се бронзаним одличјем.

Репрезентативка Србије, суперталентована каратискиња, у категорији +54 килограма, у кадетској конкуренцији, победила је ривалке из Швајцарске 5:2, Немачке 1:0, Италије 3:2, Белорусије 10:5, а онда у борби за финале изгубила од друве представнице Италије, након 5:5, Италијанка је прва направила поен, да би у малом финалу, била боља од каратискиње Украјине 4:3 и освојила бронзу.