ВЕЛИКА НАГРАДА ШТАЈЕРСКЕ: Мартину првенац, Квартараро задржао прво место у укупном пласману

08. 08. 2021. у 16:18

УЗБУДЉИВА је била трка за Велику награду Штајерске. Славио је возач Прамак Дукатија Хорхе Мартин.

Он је победио у времену 38:07.879 минута. Њему је то прва победа у професионалној каријери.

Друго место освојио је светски шампион Шпанац Ђоан Мир, који је стартовао са пол позиције, а треће Француз Фабио Квартараро.

Трка је почела инцидентом у трећем кругу, а актери су били Дани Педроса и Лоренцо Салвадори.

Педроса је прошао без повреда, али је Салвадори морао да буде изнет на носилима, док су једва успели да угасе мотор који је био у пламену пошто се резервоар пробушио.

На крају, Мартин је успео да издржи испред фаворизованог мира и први пређе циљну линију.

У генералном поретку на челу је и даље Фабио Квартараро испред Јоана Зарка.