СВЕТСКИ ШАМПИОН НЕ ИДЕ У ТОКИО: Брејзерова ноћна мора у Јуџину

22. 06. 2021. у 11:28

СВЕТСКИ шампион на 800 метара, амерички атлетичар Донован Брејзер остао је без наступа на Олимпијским играма у Токију, пошто је на америчким квалификацијама у Јуџину заузео последње место.

Он је трку завршио са чак четири секунде заостатка за победником Клејтоном Марфијем (1:43,17), освајачем бронзане медаље са Игара у Рио де Жанеиру.

Ово је други пут да светски првак из Дохе остаје без пласмана на Олимпијске игре, пошто је у квалификацијама за Рио био тек 19.

Без пласмана у Токио остала је и Џени Симпсон, бивша светска првакиња и освајачица бронзе на 1.500 метара у Рију. Она је у квалификацијама заузела десето место.

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30