ПОБЕДА ОДБОЈКАША: Блоком на "самураје"

С. К.

03. 06. 2021. у 18:21

Чврстим блоком "орлови" су умирили "самураје". Одбојкаши су у четвртом колу Лиге нације остварили трећу победу против најпријатнијег изненађења првог викенда, Јапана - 3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:13).

ПОБЕДА ОДБОЈКАША: Блоком на самураје

"Орлови" сутра од 15 часова играју са Француском, а у суботу у истом термину са Бразилом.

Први сет није слутио на добро. Јапанци су били надахнути, брзи, неухватљиви, а наши сапети, нервозни, непрецизни. Срећом, европски шампиони су се тргли од другог сета, заиграли су мирније, стрпљивије у нападу, чвршће у блоку. Разиграо се Ковачевић, вратио европским првацима самопоуздање и сигурност, а прорадио је и блок.

Ипак, уз доста муке су наши преокренули на 2:1. У четвртом сету водила се изједначена борба све до 10. поена, када су се наши разлетели по терену и експресно стигли до победе.

СРБИЈА - ЈАПАН 3:1

ДВОРАНА Сајма у Риминију. Без публике. Судије: Ћесаре (Италија) и Алруси (УАЕ).

ЈАПАН: Шимицу 10, Онодера 8, Фуђи 3, Отаке 8, Фукузава, Јамамучи 7, Секита, Ри, Кентеро Такахаши 1, Таканаши 15, Оцука 4, Јамамото (либеро), Ран Такахаши 7, Огава (либеро). Поени - напад: 54, блок: 7, сервис: 2, грешке ривала: 20.
СРБИЈА: Ковачевић 22 (3 бл), Капур (либеро), Пековић (либеро), Крсмановић 14 (4 бл), Ивовић 14, Јововић 4, Кујунџић, Перић, Симић, Атанасијевић 9, Лубурић 1, Подрашчанин 14 (4 бл), Тодоровић, Ковач. Поени - напад: 59, блок: 17, сервис: 2, грешке ривала: 15.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39