УСПЕШАН СТАРТ ЈОВАНЕ ПРЕКОВИЋ: Српска каратисткиња победила Мароканку са 3:1

06. 08. 2021. у 05:44

НАЈБОЉА српска каратисткиња Јована Прековић победом је стартовала на олимпијском турниру у категорији до 61 килограм. Она је ипоном осам и по секунди пре краја борбе преокренула минимално вођство Мароканке Седини и победила са 3:1.

У осталим борбама ове категорије, Венецуеланка Гарсес Сегвера савладала је француску такмичарку Лејлу Орто са 8:0, а затим је Туркиња Чобан била боља од Јапанке Сомеје са 4:0.

У трећој борби, а првој из групе Б у којој је и наша Јована, Украјинка Анита Серогина победила је Перуанку Гранде Рико са 6:1.

Управо је каратисткиња из Перуа наредна противница српске такмичарке.