"НИЈЕ ЈУЖНИ СУДАН ОНО ШТО МИСЛИТЕ"! Светислав Пешић упозорава Србију пред последњи меч у групи
Селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије Светислав Пешић изјавио је да је Јужни Судан екипа која је највише напредовала, како индивидуално, тако и као тим.
FOTO: Tanjug/AP
"Играмо последњу утакмицу у групи против Јужног Судана, екипе која је највише напредовала, како индивидуално, тако и као тим. Играју тотално другачију кошарку од других. Кошарку са доста трчања и шутирања и изузетном атлетиком. Њих не занима ко је на другој страни", изјавио је Пешић, а пренео КСС.
Србија ће данас у трећем колу Групе Ц Олимпијских игара играти против Јужног Судана.
"Они играју са респектом према противнику, али верују у себе. Могу брзо да направе и плус и минус од 15 поена. Доста неугодан ривал. Од свих екипа на турниру они су најбољи у скоку, 42 у просеку, од чега 17, 18 у нападу. То је екипа која је стално у транзицији, узимају брзе шутеве. Морамо да будемо опрезни, али и одлучни, јер ти офанзивни скокови враћају њима самопоуздање", додао је Пешић.
Србија је у прва два кола забележила по победу и пораз, поражена је у првом колу од САД, а у другом колу је победила Порторико.
Репрезентативац Србије Вања Маринковић је рекао да Србије иде "на победу са што већом разликом".
"Биће тешка утакмица, али идемо на победу. Идемо да победимо са што већом разликом, како бисмо добили лакшег противника у четвртфиналу. Добра су екипа, играју агресивно. Слично као и ми. Добра екипа, добар тренер, добро вођени. Идемо да се надигравамо и да победимо", рекао је Маринковић.
БОНУС ВИДЕО: КОШАРКА СПАЈА! Навијачи Србије и Порторика направили шоу пред олимпијски меч
ЗАГАРАНТОВАНИ ГОЛОВИ? Спектакл на "Сент Џејмсис парку" би требао да обилује великим бројем погодака
"СЕНТ Џејмсис парк" ће у уторак поново бити домаћин европског спектакла, пошто Њукасл дочекује Барселону (21.00) у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Биће то други дуел ова два клуба на истом стадиону у последњих шест месеци, али је овај далеко битнији од првог који је припао Каталонцима резултатом 2:1.
10. 03. 2026. у 07:10
ШТА ЋЕ РЕЋИ ЈЕЛЕНА?! Ево шта је Арина Сабелнка радила Новаку Ђоковићу у Индијан Велсу (ВИДЕО)
Најновије вести везане за АТП Индијан Велс 2026, турнир на коме данас наступа и Новак Ђоковић, нису уобичајене.
09. 03. 2026. у 15:39
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)