СЕЛЕКТОР СРБИЈЕ: ''Показали су играчи реакцију, али Шпанија није екипа против које можемо да се вадимо''
Ватерполо репрезентација Србије је поражена и у трећем колу на Олимпијским играма у Паризу, овога пута од Шпаније са 15:11, а селектор Србије Урош Стевановић сматра да су играчи показали реакцију.
ФОТО: ВСС
Србији следе два меча која мора да победи да би наставила такмичење на Олимпијским играма.
- Ситуација у каквој смо се нашли после неочекиваног пораза од Аустралије, нису Шпанци идеална екипа да се вадимо против њих, да стекнемо самопоуздање и да победимо... Показали смо реакцију и карактер, на 10:9 смо изгубили, требало је другачије после тајм-аута да одиграмо, али нисмо имали сигурност, примили смо гол одмах после. То је искуство, самопоуздање које нисмо могли да имамо после Аустралије. Оно што радује, јесте да смо показали карактер. Морамо да победимо обе да бисмо били у четвртфиналу.
Он каже да су играчи показали реакцију.
- Играчи су одмах показали реакцију, сутрадан већ на тренингу је све било како треба, видело се то и на утакмици против Шпаније. Екипе која је најнеугоднија у групној фази и која не губи, имају рутину, они су на врхунцу што се тиче те екипе.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЧЕКАЊУ ЈЕ КРАЈ, СПЕКТАКЛ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ! Мексико и Јужна Африка отварају Мундијал на култном стадиону "Астека"
ДУГО очекивани Мундијал 2026 отвориће Мексико и Јужна Африка, који ће одмерити снаге на чувеној "Астеци" у Мексико Ситију (21.00). Овај сусрет буди успомене код бројних љубитеља фудбала на Светско првенство 2010. године, када су се ове две репрезентације такође састале на отварању турнира (1:1). Остаје да се види да ли ће предстојећи шампионат понудити бар део узбуђења и незаборавних тренутака које је донео легендарни Мундијал у Јужној Африци.
11. 06. 2026. у 06:30
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)