СРПКИЊЕ СЈАЈНО ПОЧЕЛЕ ПРИПРЕМЕ: Наше кошаркашице прегазиле Турску
ЖЕНСКА кошаркашка репрезентација Србије остварила је победу у првој утакмици коју је одиграла у оквиру припрема за Европско првенство у Валенсији и Олимпијске игре у Токију.
ФОТО: КСС
У дворани на Златибору наше кошаркашице савладале су Турску резултатом 72:52 (20:17, 14:12, 18:8, 20:15).
Одличну кошарку Српкиње су показале током већег дела меча, а посебно у трећој четвртину коју су добиле са 10 разлике - 18:8.
Најефикаснија у редовима Србије била је Тина Крајишник са 14 постигнутих кошева, а двоцифрене су биле још и Јелена Брукс са 12, односно Александра Црвендакић са 11 поена.
Селекторка Србије Марина Маљковић за ову утакмицу на располагању је имала 15 кошаркашица и свима је указала прилику да заиграју.
Репрезентације Србије и Турске одиграће у петак још једну припремну утакмицу затвореног карактера.
СРБИЈА: Миљковић, Васић 9, Крњић 2, Јовановић 2, Брукс 12, Бутулија 4, Црвендакић 11, Андерсон 2, Станковић, Дабовић 2, Шкорић 2, Јанковић 7, Крајишник 14, Катанић 3, Ђорђевић 2.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ПОЗНАТИ СВИ УЧЕСНИЦИ АБА ЛИГЕ: Сплит славио у мајсторици против Спарса
20. 05. 2021. у 20:40
БОГДАНОВИЋ: Жоц би се прилагодио у НБА лиги, Јокић мора да части ако добије МВП награду
20. 05. 2021. у 16:41
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској
Црвена звезда гостује Малмеу у четвртак увече на стадиону "Еледа" (18.45) у оквиру седмог кола лигашке фазе Лиге Европе, у мечу који за домаћина нема резултатски значај, док би српски шампион победом практично осигурао пласман у нокаут фазу.
22. 01. 2026. у 07:00
ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛИ: Новак Ђоковић се обратио Хрватима на ћирилици (ФОТО)
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично занимљиве.
22. 01. 2026. у 12:17
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)