ПОЗНАТИ СВИ УЧЕСНИЦИ АБА ЛИГЕ: Сплит славио у мајсторици против Спарса

20. 05. 2021. у 20:40

СПЛИТ ће и наредне сезоне играти у АБА лиги, пошто су кошаркаши клуба из Хрватске у дворани на "Грипама" победили Спарс из Сарајева у мајсторици са 90:60.

Прва четвртина ове утакмице била је неизвесна, али је домаћи тим већ у другој решио питање победника. Изабраници Мила Каракаша су после 20 минута кошарке имали предност од 21 разлике - 47:26.

У другом полувремену разлика је константно расла, до највећих +33 (79:46). Нису госи ни изблиза одиграли добро утакмицу у Хрватској као прву, почишћени су са терена, па их и следеће сезоне очекује учешће у АБА 2 лиги.

Победом Сплита познати су сви учесници најквалитетнијег ранга регионалног такмичења. Једини ново име биће Студентски центар.

Најефикаснији у побендичком тиму био је Матео Кеџо са 13 поена, пратио га је Роко Лени Укић са 12. На другој страни најбољи су били Кенан Камењаш и Недим Буза са по 11 поена.

У АБА лиги ће наредне сезоне учествовати 13 екипа: Црвена звезда, Партизан, Мега, ФМП, Борац, Будућност, Морнар, Студентски центар, Цибона, Задар, Сплит, Цедевита Олимпија и Крка.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00