ПОЗНАТИ СВИ УЧЕСНИЦИ АБА ЛИГЕ: Сплит славио у мајсторици против Спарса

20. 05. 2021. у 20:40

СПЛИТ ће и наредне сезоне играти у АБА лиги, пошто су кошаркаши клуба из Хрватске у дворани на "Грипама" победили Спарс из Сарајева у мајсторици са 90:60.

Прва четвртина ове утакмице била је неизвесна, али је домаћи тим већ у другој решио питање победника. Изабраници Мила Каракаша су после 20 минута кошарке имали предност од 21 разлике - 47:26.

У другом полувремену разлика је константно расла, до највећих +33 (79:46). Нису госи ни изблиза одиграли добро утакмицу у Хрватској као прву, почишћени су са терена, па их и следеће сезоне очекује учешће у АБА 2 лиги.

Победом Сплита познати су сви учесници најквалитетнијег ранга регионалног такмичења. Једини ново име биће Студентски центар.

Најефикаснији у побендичком тиму био је Матео Кеџо са 13 поена, пратио га је Роко Лени Укић са 12. На другој страни најбољи су били Кенан Камењаш и Недим Буза са по 11 поена.

У АБА лиги ће наредне сезоне учествовати 13 екипа: Црвена звезда, Партизан, Мега, ФМП, Борац, Будућност, Морнар, Студентски центар, Цибона, Задар, Сплит, Цедевита Олимпија и Крка.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45