КОКОШКОВ О ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ: Најбитније је да сви будемо здрави и у комплетном саставу
СЕЛЕКТОР кошаркаша Србије Игор Кокошков истакао је да пре свега жели да његов тим буде здрав и спреман за Европско првенство 2022. године.
Игор Кокошков Фото Н. Параушић
"Орлови" су у четвртак сазнали имена ривала на Европском првенству, а такмичење ће започети у Д групи у Прагу, где су јој противници Чешка, Пољска, Израел, Финска и Холандија.
- Поново морам да употребим фразу и кажем како је Европско првенство у овом тренутку доста далеко и да је још рано за неке дубље анализе репрезентација које су са нама у групи. Много тога ће зависити од састава у којима ће екипе доћи и у каквој форми ће дочекати Европско првенство. Једно је сигурно – ми ћемо свакој утакмици морати да приђемо максимално, јер се у групној фази броји сваки кош и од детаља зависи ваш пут и успех на том такмичењу - рекао је Кокошков за сајт КСС-а.
Наша репрезентација ће на Евробаскету бранити сребро освојено 2017. године.
- Ипак, у овом тренутку смо фокусирани на предстојеће квалификације за Олимпијске игре, а потом и на изазове који ће након њих доћи. Када је у питању Евробаскет, првенствено желимо да такмичење дочекамо здрави и у комплетном саставу, да добро одрадимо припреме и утакмицу по утакмицу изборимо пролазак из групе у следећу фазу. Неће бити лако, јер иако на папиру нису најатрактивнији ривали, Чешка, Пољска и Израел ће сигурно бити неугодни противници, али верујемо у себе и сигурни смо да ће доста тога зависити и од нас - закључио је тренер Фенербахчеа.
Домаћини 41. Евробаскета су Немачка, Италија, Чешка и Грузија, а шампионат је на програму је од 1. до 18. септембра 2022. године.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
СРБИЈА ДОБИЛА ПРОТИВНИКЕ: Новицки донео срећу орловима на жребу за Евробаскет (ФОТО)
29. 04. 2021. у 13:52
ЈУНИОРСКА ЕВРОЛИГА: Вајлд карта за Звезду, турнир у Валенсији уместо у Келну
29. 04. 2021. у 13:33
БРАНКО ЛАЗИЋ ДЕФАНЗИВАЦ ГОДИНЕ: Изабрана и идеална петорка АБА лиге (ФОТО)
29. 04. 2021. у 12:08
ЗАКУВАЛО СЕ: Милан има прилику да се победом у великом дербију озбиљно приближи водећем Интеру!
ПОСЛЕ веома битне победе над Интером у "Дерби Дела Мадонини", Милан гостује Лацију у недељу увече са јасним циљем ,наставити потеру за вечитим ривалом у борби за титулу (20.45).
15. 03. 2026. у 07:30
УКРАЈИНАЦ У СРБИЈИ ОКРЕНУО ЛЕЂА РУСКОЈ ЗАСТАВИ: Није могао ни да сања шта ће потом да се деси (ВИДЕО)
У најновије вести везане за Русију и Украјину - "уплела" се и Србија.
14. 03. 2026. у 21:45
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)