ЗВЕЗДА ХИТА КА ПРВОМ МЕСТУ: Крка разбијена, црвено-бели протутњали кроз Ново Место

20. 04. 2021. у 20:04

КОШАРКАШИ Црвене звезде остварили су битну победу у борби за прво место на крају лигашког дела АБА лиге. Црвено-бели су разбили Крку у Новом Месту са 98:57 у одложеној утакмици 18. кола регионалног такмичења.

Само један тим је постојао данас на паркету дворане "Леон Штукељ". Клуб из Београда се за све питао од првог до последњем минута и дошао на корак од обезбеђивања челне позиције пред плеј-оф.

Да би Звезда то урадила мора у последњем колу да победи Задар у Хрватској. Црвено-бели су без сумње фаворити и у тој утакмици.

Што се сусрета у Словенији тиче изабраници Дејана Радоњића су од старта немтнули жесток ритам у одбрани и Крку свели на свега девет поена после 10 минута кошарке, а 22 у првом полувремену.

Уз тако квалитетну игру у дефанзиви лако се долазило до поена у нападу, што је гостима омогућило да на одмор оду са предношћу од 33 разлике - 55:22.

Није Звезда посустала у наставку утакмице, наставила је да повећава разлику, све до максималних 43 разлике - 89:46.

Екипа из Новог Места ће опстанак у АБА лиги покушати да обезбеди против ФМП-а у Железнику. Тријумф у главном граду Србије би их оставио у елитном друштву.

Најефикаснији код црвено-белих био Марко Симоновић са 15 поена, док је Дуоп Рит додао 13. Код Крке највише се истакао Адин Врабац са 10 поена, колико је постигао и искусни Рок Стипчевић.

Звезда сада има учинак 22-3, а тим словеначки клуб 8-17.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36