ЈОШ ЈЕДНА ЈОКИЋЕВА МВП ПРЕДСТАВА Рекорд каријере Зека Лавина (ВИДЕО+ФОТО)

10. 04. 2021. у 06:22 >> 08:14

НАЈБОЉИ кошаркаш НБА лиге Никола Јокић наставља да бриљира у најјачој лиги на свету. Србин је забележио 13. трипл-дабл сезоне, а 54. у каријери у тријумфу Денвера над Сан Антониом 121:119.

Tanjug/AP

Он је на паркету провео нешто мање од 39 минута и за то време постигао 26 поена (9/17 из игре, 2/2 тројке, 6/6 слободна бацања), уз 13 скокова и 14 асистенција.

Екипа из Колорада је остварила осми узастопни тријумф (најдужа серија откад је Јокић у клубу), односно 17. у последњих 20 мечева, али до њега није стигла лако, иако је имала велику предност.

Изабраници Мајка Мелоуна су већ у првој четвртини дошли до двоцифреног вишка, у другој је исти нарастао до +18 и чинило се да их очекује још једна рутинска победа. Међутим, пад у последњих 12 минута је могао скупо да их кошта.

"Мамузе" су успеле да се резултатски врате и серијом поена потпуно истопе разлику, па да у завршницу уђу са једним поседом заостатка. Мајкл Портер јуниор је погодио једно од два слободна бацања на 10 секунди до краја и оставио ривалу шансу за победу.

Ипак, исправио се блокадом у следећем нападу, после чега су Мари и Дерозан промашили по полагање и "грумење" се некако извукло.

Денверова победа додатно добија на значају јер трећу узастопну утакмицу није наступио Џамал Мари, а осим Јокића, истакао се споменути Портер јуниор са 22 поена и 10 ухваћених лопти, док је поен мање од њега додао Монте Морис.

Tanjug/AP

На другој страни, Дерозан је уписао дабл-дабл (24 поена и 12 асистенција), док је најефикаснији био Вајт са 25 поена.

Денвер је сада четврти тим Западне конференције са 34 победе и 18 пораза, а Сан Антонио је девети са скором 24-26.

"Српски" дерби између Атланте и Чикага припао је Богдановићевој екипи која је са 120:108 савладала Вучеићев тим. Али дуел српских кошаркаша остао је у сенци двобоја Јанг - Левин који се заједно убацили чак 93 поена.

Од тога, Лавин 50 што му је рекорд каријере (39 у првом полувремену). Имао је и осам скокова и пет асистенција.

Никола Вучевић је забележио 34. дабл-дабл каријере са 25 поена и10 скокова.

У победничкој екипи Треј Јанг је поред 43 поена забележио и осам скокова и девет аистенција. Пратили су га Клинт Капела са 22 поена и 10 скокова, Данило Галинари убацио је 20, а Богдановић 10п.

Џејсон Тејтум је одиграо маестралну партију у победи Бостона над Минесотом 145:136 (124:124 урегуларнном делу.

Џејлен Браун је додао 26,  Маркус Смарт са 24 поена, док је Кемба Вокер  поред 17 поена имао и девет асистенција и седам скокова.

У пораженом тиму Таунс 30,  Расел 26 а Едвардс 24 поена.

Милвоки - Шарлот 119:127

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01