ФАНТАСТИЧАН МЕЧ У ЖЕЛЕЗНИКУ: ФМП срушио Морнар, Барани промашили тројку за победу

05. 04. 2021. у 20:02

СЈАЈАН меч одигран је у Железнику. ФМП је победио Морнар са 94:92 у 24. колу АБА лиге.

Овај сусрет био је важан за оба тима, у њега су ушли са различитм амбицијама. "Пантери" се боре за опстанак, а Барани за плеј-оф регионалног такмичења. На крају разлога за славље имао је домаћи тим.

Састав Вање Гуше одиграо је фантастично прво полувреме, посебно у нападу што показује и резултат након 20 минута кошарке - 60:45.

Ипак, изабраници Михајла Павићевића су се скупили на паузи и изашли на паркет са много више сампоуздања. Одиграли су гости невероватно трећи период, добили га са 10:27.

Играло се од тог момента кош за кош до средине четврте четвртине када је ФМП опет отишао на плус 10 - 89:79. Морнар је и на то имао одоговор, увео је утакмицу у неизвесну завршницу.

Тројку за црногорски клуб су промашили најпре Јеремић и Нидам, потом је на другој страни поентирао Шешлија за 94:92, а онда је у последњем нападу на утакмици Ајзеа Вајтхед био непрецизан ван линије 6,75.

Најефикаснији у победничком тиму био је Филип Човић са 26 поена, пратио га је Немања Ненадић који уписао 21. На другој страни Ајзеа Вајтхед је меч завршио са 25 поена, док је Дерик Нидам додао 16.

ФМП сада има учинак 9-14, а Морнар 17-6.