БОГДАНОВИЋ ВИШЕ НЕГО СОЛИДАН: Рекорд сезоне српског аса, Хокси надиграли Спарсе

02. 04. 2021. у 08:13 >> 09:48

Српски кошаркаш Богдан Богдановић је одиграо најбољу утакмицу у сезони, у победи Атланте 134:129 над Сан Антониом.

Фото Tanjug

Богдан је забележио рекорд сезоне, убацивши 28 поена, уз по пет скокова и асистенција, две блокаде и једне украдене лопте.

Досадашњи најбољи поентерски учинак ове године био му је против Оклахоме, када је постигао 23 поена.

Исти број поена као и Богдан на овој утакмици постигли су и Клинт Капела и Тре Јанг. Обојица су имали дабл-дабл.

Капела је сакупио 17 скокова и пет блокада, док је Јанг имао 12 успешних додавања, али и чак седам изгубљених лопти. Иначе, Богдан није имао ниједну продату лопту.

На другој страни најбољи је био Демар Дерозан са 36 поена, а једна асистенција му је фалила за дабл-дабл.

Одличан је био и Дерик вајт са 29 поена. Солидни су били Геј са 18, односно Мареј са 16 поена.

Била је ово јако изједначена утакмица, а Атланта је била та која је у неколико наврата успевала да дође до двоцифрене предности.

У последњој четвртини су је испустили, а до победе су дошли после других, додатних пет минута.

Хокси су 6. на Истоку са 24 победе и исто толико пораза, док су Спарси 8. на Западу са, такође, 24 тријумфа, али и 22 неуспеха.