КРАЈ ЦРНЕ СЕРИЈЕ: Рашон Томас предводио Партизан до победе против Морнара

20. 03. 2021. у 19:21

Кошаркаши Партизана победили су вечерас Морнар 83:75 у Београду у 22. колу регионалне АБА лиге.

Партизан је овим тријумфом прекинуо серију од седам узастопних пораза и сада има скор од 8:13, док је екипа из Бара на учинку од 17:5.

Рашон Томас био је најбољи код домаћина са 18 поена и 13 скокова, Маркус Пејџ је додао 14 кошева, док је у екипи Морнара Тејлор Смит био најефикаснији са 15 поена.

Црно-бели су добро отворили меч, борбеношћу и енергијом успели су да против лидера АБА лиге имају плус шест на полувремену.

На прави начин екипа Александра Матовића отворила је последњих 10 минута, када је серијом од 8:0 дошла до 14 поена вишка (70:56).

Контролисали су црно-бели меч, реализација шута је била одличана, па је семафор у једном тренутку показивао велики плус 16 (79:63).

Уследила је реакција Морнара, који је смањио на минус 10 на мање од два минута пре краја, али је Партизана успео да сачува предност и уписао је тријумф.