ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА ПРОТИВ ЦИБОНЕ: Рафална паљба Лојда, црвено-бели уписали четврту победу у низу

16. 03. 2021. у 19:39

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су Цибону са 85:63 у одложеној утакмици 14. кола АБА лиге.

Наставили су црвено-бели серију победа. Ово је тиму Дејана Радоњића био четврти везани тријумф у свим такмичењима.

"Вукови са Тушканца" су претходне две утакмице одиграли одлично - победили су Партизан и изгубили у неизвесној завршници од Будућности. Ипак, против Звезде нису могли, па су доживели убедљив пораз.

Од страта је последњи шампион АБА лиге наметнуо жесток ритам. То најбоље показује чињеница да су гости први пут из игре поентирали тек у шестом минуту преко Ловра Гњидића.

Разлика током меча је константо расла у корист домаћина. Дејан Радоњић је покушао да расподели минутажу како би сачувао свежину за оно што предстоји екипи. То је успео да уради, пошто Дејан Давидовац није ни био у саставу, док Огњен Добрић није улазио у игру.

Праву малу шутерску клинику држао је Џордан Лојд који је за три поена шутирао 7/10 и тако ставио свима до знања да се врата у одличну форму која га је красила на почетку сезоне.

Управо је Лојд био најефикаснији у Звезди. Меч је окочао са 25 поена, пратио га је Марко Јагодић-Куриџа са 14. На другој страни најбољи је био Роко Пркачин са 13, док је Игор Марић постигао један поен мање.

Учинак црвено-белих после ове победе је 17-2, а екипе из Загреба 7-13.