ПАРТИЗАН РАЗБИО ЗВЕЗДУ: Црно-бели јуниори прегазили вечитог ривала

16. 03. 2021. у 16:47

ЈУНИОРИ КК Партизан убедљиво су савладали Црвену звезду са 67:43 (14:16, 18:9, 17:7, 18:11) у дербију одложеног 5. кола Јуниорске лиге Србије.

Другу и трећу четвртину су црно-бели одиграли сјајно и дозволили су ривалу да постигне само 16 поена, а када је тако утакмица тешко може да се добије.

Играч утакмице дефинитивно је био Никола Радовановић. Првотимац Партизана који је 13. марта напунио 18 година уписао је 24 поена (8/9за два, 8/8 сл. бацања) и шест скокова за непуних 26 минута. Михаило Петровић је уписао 14 поена пет скокова, Алекса Миленковић осам поена и исто толико скокова, а Ђорђије Јовановић четири поена и седам скокова. На другој страни, у екипи Црвене звезде најефикаснији је био Филип Бранковић са девет поена, Никола Топић је додао седам, а Никола Шарановић и Огњен Матовић по пет поена.

Партизан после непотпуног 19. кола има учинак 14-3 док је Црвена звезда у 16 утакмица остварила 13 победа.

Вечити ће до краја лигашког дела одиграти још један међусобни дуел, а требало је да се састану 16. фебруара, али је такође био одложен због вируса корона.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01