ПАРТИЗАН РАЗБИО ЗВЕЗДУ: Црно-бели јуниори прегазили вечитог ривала

ЈУНИОРИ КК Партизан убедљиво су савладали Црвену звезду са 67:43 (14:16, 18:9, 17:7, 18:11) у дербију одложеног 5. кола Јуниорске лиге Србије.

ПАРТИЗАН РАЗБИО ЗВЕЗДУ: Црно-бели јуниори прегазили вечитог ривала

ФОТО: КК Партизан

Другу и трећу четвртину су црно-бели одиграли сјајно и дозволили су ривалу да постигне само 16 поена, а када је тако утакмица тешко може да се добије.

Играч утакмице дефинитивно је био Никола Радовановић. Првотимац Партизана који је 13. марта напунио 18 година уписао је 24 поена (8/9за два, 8/8 сл. бацања) и шест скокова за непуних 26 минута. Михаило Петровић је уписао 14 поена пет скокова, Алекса Миленковић осам поена и исто толико скокова, а Ђорђије Јовановић четири поена и седам скокова. На другој страни, у екипи Црвене звезде најефикаснији је био Филип Бранковић са девет поена, Никола Топић је додао седам, а Никола Шарановић и Огњен Матовић по пет поена.

Партизан после непотпуног 19. кола има учинак 14-3 док је Црвена звезда у 16 утакмица остварила 13 победа.

Вечити ће до краја лигашког дела одиграти још један међусобни дуел, а требало је да се састану 16. фебруара, али је такође био одложен због вируса корона.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство

ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"

Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.

09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)