БУДУЋНОСТ СЛАВИЛА У ЗАГРЕБУ: Подгоричани у неизвесној завршници срушили Цибону

13. 03. 2021. у 19:58

КОШАРКАШИ Будућности победили су у неизвесној завршници Цибону у Загребу са 76:72, у 21. колу АБА лиге.

Показао се тим Владимира Јовановића као тврд орах и показао да може да се носи са најјачим тимовима у регионалном такмичењу.

Прво полувреме је припало Подгоричанима, били су бољи ривал и после 20 минуте кошарке имали су осам поена предности - 37:29.

Ипак, "вукови са Тушканца" се нису предавали, одиграли су добро друго полувреме, али снаге за преокрет и победу нису имали.

Никова Ивановић и Џастин Кобс су у завршници утакмице погодили две вежне тројке и по ко зна који пут ове сезоне били најбољи када је било најпотребнији.

Најефикаснији у победничком тиму били су Данило Николић и Џастин Кобс са по 13 поена. На другој страни Дарко Планинић је био сјајан, меч је окончао са 26 поена, док је Матео Дрежњак додао 14.

Учинак Будућности је 15-3, а Цибоне 6-12.