БУДУЋНОСТ У ЧЕТВРТФИНАЛУ ЕВРОКУПА: Подгоричани бољи од Цедевита Олимпије

09. 03. 2021. у 21:52

КОШАРКАШИ Будућности пласирали су у четвртфинале Еврокупа, пошто су савладали Цедевита Олимпију са 79:66 у последњем 6. колу.

Морали су изабраници Дејана Милојевића да победе више од три разлике како би се домогли пласмана међу осам најбољих репрезентација другог по квалитету еропског такмичења.

Током већег дела је било изједначено. Подгоричани су тек на почетку четврте четвртине успели да воде више од три разлике - 61:57.

Од тог момента предност је константно расла и Будућност је успела да дође до велике победе вредне пласмана у четвртфинале.

Треба рећи да је Цедевита Олимпија прошле недеље пропустила велику прилику да се домогне четвртфинале. Водили су два минута пре краја осам разлике против Виртуса. Испустили су ту предност и поражени су после продужетка. Да су Љубљанчани славили на том мечу дуел са екипом из Црне Горе не би имао никакав резултатски значај.

Најефикаснији у победничком тиму био је Мелвин Еџам са 20 поена, док је Никола Ивановић додао 17. На другој страни најбољи је био Јака Блажич са 18 поена, пратио га је Џерод Џонс са 12.