РАДОЊИЋ: Тешких месец дана, бар су се вратили Хол и Ноко

05. 03. 2021. у 22:50

Тренер кошаркаша Црвене звезде Дејан Радоњић каже да му је, упркос поразу од Олимпијакоса, драго што су му се неки играчи вратили у ротацију.

Звезда је од Олимпијакоса изгубила у мечу 28. кола Евролиге у “Дворани мира и пријатељства” са 94:79, али је резултат до почетка последње четвртине, па чак и до њене средине, био потпуно отворен.

Тек при крају је Шакил Мекисик убацио поене уз фаул Џордана Лојда за 87:79, а Звезда није имала снаге за преокрет у преостала три минута.

- Честитам Олимпијакосу на победи, играли су боље вечерас. Почетак је био мек одбрамбено. Играли смо без енергије на почетку. После је било боље, али на крају недовољно добро за нешто више - рекао је Радоњић на конференцији после меча.

Звезда је већ у првој четвртини губила 11 разлике, у другој и трећој се вратила и повела, ношена тројкама Марка Симоновића и одбраном Ленгстона Хола.

Управо се Хол нашао на паркету после дуже паузе, као и Лендри Ноко, што је Радоњић посебно апострофирао.

- Оно што је за нас тренутно важно је то што смо играли са Холом и Ноком, прве минуте после више од месец дана. То је било битно и због кратке ротације месец дана што је било тешко за нас - додао је Радоњић.

Следећи изазов црвено-белих у Евролиги је утакмица са Химкијем, 11. марта, док Олимпијакос европску сезону наставља окршајем са Зенитом, дан после Звезде.