НОВИ ЕВРОЛИГАШКИ ПОРАЗ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Басконија се "осветила" Црвеној звезди.

А. Илић

26. 02. 2021. у 18:50 >> 20:46

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су резултатом 87:64 од Басконије и тиме су уписали 19. пораз у Евролиги ове сезоне.

НОВИ ЕВРОЛИГАШКИ ПОРАЗ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Басконија се осветила Црвеној звезди.

Кошаркаши Црвене звезде уписали су 19. пораз у сезони Евролиге. Овога пута убедљиво је црвено-беле савладала екипа Басконије.

Од самог почетка меча ушли су црвено-бели са грчом, те су у првих пет минута прве деонице постигли само три поена. Ипак, пробудили су се у наставку четвртине. Те су на крају имали пет поена минуса 21:16.

Друга четвртина Црвене звезде била је за заборав. Постигли су свега 11 поена изабраници Дејана Радоњића, те су до краја противнику дозволили 27 поена. Пробудила се Звезда у трећој деоници али је било касно да учине било шта играчи Звезде.

До краја су играли топло-хладно, али сваки пут када је гостујући тим пришао, уследила је нека изгубљена лопта или дозвољен скок у нападу противнику из чега су Шпанци долазили до лаких поена.

Басконија – Црвена звезда 87:67 (21:16, 27:11, 18:21, 21:19)

БАСКОНИЈА: Раисте 5, Вилдоза 14, Јекири 8, Хенри 3, Седекерскис 2, Диоп, Фал 20, Петерс 9, Драгић, Гиедраитис 14, Полонара 12, Куруцс

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волден 10, Лојд 14, Ускоковић 8, Вујичић, Давидовац 8, Лазић, Раданов, Добрић 9, Симоновић 3, Јагодић-Куриџа 6, Симанић, Кузмић 9.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

87:64 - Раисте уписује тројку. Са друге стране и Добрић. Нови пораз Црвене  звезде.

81:61 - Нова тројка Полонара, поново 20 поена за домаћина.

78:61 - Погодио је Кузмић, са пенала је половичан био Лојд. Полонара краде лопту и поново долазе домаћи до лаких поена.

76- 58 - Погађа Питерс за три, Полонара за 2. Кад год Звезда направи корак напред ка повратку у меч учини два уназад. Тако је поново Ускоковић изгубио лопту и дозволио противнику лаке поене.

71:58 - Звезда преко Волдена спушта на -13. Погодио је Американац бацање и двојку из игре.

71:55 - Јусуфа Фал долази до 20 поена, Кузмић не може ништа против високог кошаркаша. Колико год да се труди вечерас.

69:55 - Погађа Гидраитис, са друге стране одмах одговара Кузмић.

67:53 - Погађају Кузмић и Волден за црвено-беле који осам миннута пре краја спуштају на -14 поена. Ипак, у пресудном моменту Раданов јефтино губи лопту, два бацања за домаће.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

66:48 - Хенри погађа уз фаул. Два пута се добро брани Звезда, али не успева да у потпуности дође до контроле, кажњава и са пенала Хенри.

63:48 - Добрић погађа за три уз фаул. Два пута промашују домаћи, на крају Звезда успева да се одбрани, а Волден погађа уз фаул.

61:37 - Фал је за сада нерешива енигма. Убацио је 17 поена,

54:33 - потом тројку убацује и Вилдоза. Звезда поново на истом одстојању.

51:33 - Две тројке Дејана Давидовца помогле су Звезди да се спусти на 15 поена заостатка. Али су уследила два брзоплета шута Лојда. Гидраитис прекида налте Звезде тројком.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

48:27 - Сада Звезда у серији. Лојд везује пет поена за 7:0 Звезде која је имала минус од 24 поена у једном тренутку. Вилдоза погађа у последњим секундама. Звезда ће другу четвртину што пре желети да заборави.

46:22 - Поново погађа Вилдоза, за Звезду коначно поени, уписао их је Давидовац.

43:20 - Вилдоса погађа након контре уз фаул. Прецизан је и са пенала. Само четири поена постигли су играчи Звезде у другој деоници. Резултат у овој деоници 17:2.

39:20 - Мучи се Звезда са игром, прочитане су акције гостију, који се тренутно ослањају на шут за три. Гедраитис и Фал играју се у рекету Звезде.

37:20 - Лоше Звезда почиње другу деоницу. Тројка Гетраитиса води домаћина на +14. На самом почетку добро се брани Звезда, али Ускоковић не успева за три. Фал прецизан са пенала, пре тога убацио је уз фаул. Плус 17 за домаће. Серија 12:2.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

21:16 Ускоковић шутира за три, промашује, Давидовац долази до скока, баца Лојду, те Американац долази до простора на шуту за три. Како је почело, добро је Звезда завршила прву четвртину.

21:13 - Половичан је био Лојд са пенала, уписао је пети поен. Нема више ту доминацију Басконија, успева Звезда да успостави контролу у одбрани.

19:10 - Полонара погађа, а са друге стране Лојд и Кузмић. Одмах Питерс погађа тројку и прекида серију Звезде.

14:6 - Погађа тројку Марко Симоновић Звезда прекида серију, а потом Фал губи лопту.

14:3 - Високи Фал убацује свој осми поен и Басконија први пут на +10, а још више  брине што је српкси тим изашао из бонуса, те ће сваки наредни фаул водити на линији за слободна бацања. Остало је пет минута до краја деонице.

10:3 Рокас Гидраитис постиже нове поене. Јагодић Куриџа половичан са пенала. Фал (висок 234 цм) у рекету прави проблема Звезди и у нападу, као и одбрани.

8:2 - Лојд постиже прве поене за Звезду. Чини се да ће Јосуфа Фал бити велики проблем за одбрану Звезде. Постигао је четири брза поена.

2:0 - Полонара постиже прве поене на мечу. Звезда брзо прави два фаула.

ПРАТИТЕ "НОВОСТИ СПОРТ" НА ФЕЈСБУКУ

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01