КАЛИНИЋ БЛИСТАО: Валенсија прегазила Зенит у Русији, дабл-дабл српског кошаркаша

25. 02. 2021. у 20:22

КОШАРКАШИ Валенсије прегазили су Зенит у Санкт Петербургу са 91:62 у 26. колу Евролиге и стигли су до трећег везаног тријумфа у елитном такмичењу.

Изабраници Ђаумеа Понсарнауа су невероватном игром у другом полувремену сломили отпор домаћина. Тим из Шпаније је у другом делу меча примио само 21 поен. Када одиграте тако у одбрани ривал нема шта да тражи.

Ништа није слутило на овакав исход после квалитетног првог полувремена екипе Ћавија Пасквала. Валенсија је након 20 минута игре водила са 44:41.

Гостима је ова победа много важна у борби за пласман у Топ 8 Евролиге.

Најефикаснији у екипи Валенсије био је Бојан Дубљевић са 19 поена. Одличну утакмицу одиграо је Никола Калинић који је забележио дабл-дабл од 12 поена и 10 асистенција. Вања Маринковић је постигао пет поена. На другој страни најбољи је би1о Алекс Појтрес са 12 поена, док је један мање уписао Били Берон.

Учинак Валенсије је сада 14-12, а Зенита 15-10.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45