ЈОКИЋ ПЛЕСАО У БОСТОНУ: Маестрална утакмица центра Денвера, Селтикси надиграли Нагетсе (ВИДЕО)

17. 02. 2021. у 07:53

НИКОЛА Јокић још једном је потврдио да је реч о најбољем центру НБА лиге. Нову маестралну партију одиграо је кошаркаш Денвера.

Српски ас је у поразу Нагетса од Бостона 112:99 меч завршио са 43 поена, шест скокова и пет асистенција.

Јокић је нерешива енигма за све ривале у најјачој кошаркашкој лиги на свету и у неким моментима делује да се поиграва са противницима.

Једино што упада у очи у овој фантастичној партији је то што је момак из Сомбора прекинуо низ дабл-дабл учинака. Као што је познато Никола је на сваком мечу до овог од почетка сезона имао две статистичке колоне попуњене двоцифреним учинком.

Шта тек рећи за меч против Бостона. Дословно, блистао је! Већ после првог полувремена се видело да се ово бити још једна од утакмица у којима ће ићи на преко 40 поена.

После 24 минута кошарке имао је учинак од 29 поена, уз перфектан шут из игре 10/12, за три поена 3/3.

Своју симултанку је наставио и у другом полувремену, али то није било довољно да Нагетси победе у "ТД Гардену".

Осим Јокића код Денвера се истакао Џамал Мареј са 25 поена. У екипи Бостона најбољи је био Џејлен Браун који је меч окончао са 27 поена, док је Џејсон Тејтум додао 21.

Франшиза из Колорада сада има учинак 15-12, а Селтикси 14-13.