НБА ЛИГА: Нетси понизили вориорсе, Богдановић носио Јуту до победе (ВИДЕО)

14. 02. 2021. у 08:16

У ноћи између суботе и недеље одигране су ћетири утакмице у НБА лиги, а победе су забележиле Индијана, Њујорк, Бруклин и Јута.

Tanjug/AP

Индијана Пејсерси су против Атланта Хоукса у последњих 12 минута стигли до рутинске победе иако је већим током меч био неизвестан.

Тим из Индијане у другој деоници имао је двоцифрену предност, а до краја полувремена она се истопила на четири поена. Потом у трећем Атланта долази до преокрета и осам поена суфицита. У завршници је уследио преокрет, од резултата 100:96 за Хоуксе дошло се до 118:105 за Пејсерсе, па су на крају забележили убедљив тријумф, 125:113.

Индијану је предводио Мекдермот са 26 поена, док су код Атланте предњачили Капела са 24 поена и 10 скокова, те Данило Галинари са 29 поена.

Од почетка меча Никси су имали предност против Хјустона и нису је испуштали до краја меча. Док је у једном тренутку предност тима из Њујорка ишла до 17 поена у првом полувремену. Хјустон је успео да се врати у трећој четвртини и смањи на пет поена минуса, али не и да преокрене, па су Никси убрзо дошли до +22 и без проблема привели утакмицу крају, 121:99.

Џон Вол је убацио 26 док је Ерик Гордон бројао до 24 поена, али су Никси успели преко Квиклија (22), Рендла (22), Дерика Роуза (16) и Пејтона (15) да стигну до тријумфа.

Меч који је представљен као дерби вечери није оправдао очекивања. Бруклин је против Голден Стејта ишао и на +28, па су готово без икаквих проблема забележили важну победу, 134:117. Предњачили су Кајри Ирвинг са 23 поена и Кевин Дурент са 20, Џејмс Харден је додао 19 уз чак 16 асистенција. Код Вориорса, најбољи је био Кари са 27 поена.

У последњем мечу вечери, Јута је на крилима Бојана Богдановића, који је убацио 19 поена и уз Донована Мичела (26) након сјајне друге и треће четвртине, стигла до победе над Мајамијем 112:94.