УМАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Партизан савладао Борац у неизвесној завршници

А. Илић

11. 02. 2021. у 18:30 >> 21:09

КОШАРКАШИ Партизана играће у полуфиналу Купа Радивој Кораћ. Они су у четвртфиналу савладали Борац резултатом 76:72 (20:16, 20:16, 22:17, 14:23)

Занимљиво је да је ово прва победа црно-белих над Чачанима који су у АБА лиги два пута савладали "парни ваљак".

Партизан је од почетка меча водио, иако црно-беле на почетку меча није служио шут за три поена.

Ипак, збили су своје редове, те одличном одбраном, а како је време одмицало и све бољим шутем за три, успели су да дођу до предности од 15 поена на осам минута пре краја.

Ипак, све добро су прокоцкали у завршници када су дозволили Борцу да дође до неизвесне завршнице. Пола минута пре краја било је 74:72 за црно-беле.

Партизан ће у полуфиналу играти против победника меча Црвена звезда - Раднички Крагујевац који почиње од 21 час, а чији ток можете да пратите ОВДЕ

КК Партизан - КК Борац 76:72 (20:16, 20:16, 22:17, 14:23)

КК ПАРТИЗАН: Мика 15, Пејџ 8, Дангубић 12, Јарамаз 11, Величковић 4, Загорац, Перкинс 9, Јанковић, Томас 7, Трифуновић 8, Мозли 2

КК БОРАЦ Милетић 10, Неранџић 7, Новаковић 9, Џоунс 14, Чарапић 8, Тортон 7, Смит, Ћурчић, Санадзе 4, Гавриловић 7, Кочовић, Тодоровић 6

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА -  20:16, 20:16, 22:17, 14:23

40. МИНУТ - Неспортски фаул Партизана, Тодоровић погађа два бацања, долази Борац на минус четири. Новаковић погађа за 74:72, 30 секунди пре краја. Бранио је Борац последњи напад. Перкинс погађа на осам секунди пре краја Одбранио се Партизан и дошао до полуфинала 76:72.

39. МИНУТ - Јарамаз погађа са пенала за плус осам црно-белих.

38. МИНУТ - Шутира са велике удаљености Јарамаз, промашује, мика се бори за лопту, промашује тројку и Пејџ, на крају до лопте долази Томас, који је поново био половичан са пенала, а на другој страни лопту краде Јарамаз.

37. МИНУТ - Џоунс поенима са пенала смањује дефицит Борца на само пет поена 71:66. Нерезонски пас Мике краду играчи Борца лопту.

35. МИНУТ - Половичан је био томас са пенала. Борац поново силази на седам поена.

33. МИНУТ - Торнтон даје тројку и приводи Борац на -10, али Дангубић одмах враћа! Крилни кошаркаш црно-белих погађа за три четири од пет.

32. МИНУТ - Пејџ је промашио кош, Борац искористио једно бацање, а онда Перкинс поново прави фаул, трећи Партизана за само 40 секунди, да би Џонс погодио са полудистанце. Поправио је Борац одбрану, али Јарамаз из даљине, из дриблинга погађа тројку! 65:52

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА - 20:16, 20:16, 22:17

30. МИНУТ - Одлично Партизан завршава трећу четвртину. Имају црно-бели предност 62:49

22. МИНУТ - Отвара тројком Партизан трећу деоницу. То је четврта тројка црно-белих из 15 покушаја.

27. МИНУТ - Уписује нову тројку Партизан, постигли су их црно-бели више у трећој деоници него у првом полувремену. Погодио је Перкинс, потом су играчи Саше Филиповског одиграли добру одбрану, фантастично је потом Перкинс додао до Томаса који је био фаулиран.

26. МИНУТ - Коначно нова тројка Партизана, друга Трифуновића, Партизан стиже до + 11, у наредном нападу нови поени за црно-беле након добре одбране. Погодио је Рашон Томас.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА - 20:16, 20:16

20. МИНУТ - Пејџ након лепе акције шутира за три. Неуспешни су црно-бели, који шутирају 3 од 13 за три. Партизан на плус осам (40:32)

19. МИНУТ - При крају четвртине Маркус Пејџ је поготком прекинуо серију од неколико изгубљених лопти са обе стране за 36:32, да би Величковић био прецизан са линије слободних бацања и Партизан је отишао на

18. МИНУТ - Не иде Јарамазу шут за три. При резултату 34:32 промашио је тројку, док са друге стране прекида Величковић контру. Потом краде Јарамаз лопту, али добра одбрана Тортона.

16. МИНУТ - На срећу Партизана Мика је био сјајан и са 11 поена четири минута пре краја друге четвртине држао је своју екипу на резултатској дистанци 32:28.

12. МИНУТ - Нешто лошије почела је друга четвртина, Борац је постигао два поена, док Партизан тек након два минута долази до тројке преко Пејџа.

15. МИНУТ - Борац је наставио да погађа са линије за три поена, а Чарапић и Гавриловић су са две тројке изједначили резултат на 28:28.

ПРВА ЧЕТВРТИНА -  20:16

10- МИНУТ - Џоунс је промашио два од три бацања, са друге стране одличан Томас, Партизан контролише скок. Губи у последњим секундама лопту Перкинс

7. МИНУТ - Погађа тројку Неранџић, одмах у следећем нападу одговара Дангубић. Већ у следећем нападу Чарапић је два пута прецизан са пенала. 18:15.

5. МИНУТ - Новаковић погађа другу тројку за Борац, одговара тројком Трифуновић. Пет поена младог Трифуновића у низу.

4. МИНУТ - Брајс Џонс је уписао прве поене, Борац на 10:7.

2. МИНУТ - Партизан брзо долази до предности 6:0. Расположен је био Ерик Мика, уз Огњена Јарамаза. Погодио је  Чарапић тројку за Чачане,  а потом са још четири поена Мика долази до осмог поена, а Партизан до 10:5.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45