ПАВИЋЕВИЋ ПРЕД МЕГУ: Фокус мора бити на одбрани и нападу
СВАКОЈ утакмици прилазимо максимално озбиљно и фокусирано, очекујем да тако буде и против Меге, изјавио је тренер кошаркаша Морнара Михаило Павићевић.
Фото: Nebojsa Parausic
Мега и Морнар сутра од 12 сати играју 18. колу АБА лиге у хали спортова "Ранко Жеравица".
"Држимо се нашег принципа од првог дана- свакој утакмици прилазимо максимално озбиљно и фокусирано, независно од тога против кога играмо, да ли код куће или на страни. Очекујем да ћемо такав приступ имати и против Меге у Београду. Нема ниједне лаке утакмице ове сезоне у регионалном такмичењу", рекао је Павићевић за сајт АБА лиге.
Павићевић истиче и да морају да се прилагоде на необичан термин утакмице, која почиње у подне.
"То је једна ствар, а друга је то што је Мега ове сезоне спој младости и искуства који јако добро функционише. Искуство на спољним позицијама је у служби високих играча, посебно двојице центара Симоновића и Петрушева, који играју са великом енергијом. Њихова игра је тако конципирана да напад почње изнутра, стално се траже и у овом делу сезоне то изузетно добро користе и врло су незгодан противник, не само за нас него за све екипе. Значи, морамо 40 минута бити концентрисани и у одбрани и у нападу", закључио је Павићевић.
Протимац Морнара Кени Габриел очекује тежак меч.
"Имају високе играче који константно постижу поене. Морамо да се скупимо у одбрани, да их ограничимо на један шут и спријечимо офанзивне скокове. Битно је да контролишемо игру. Неопходно је и да смањимо број изгубљених лопти и, наравно, да будемо спремни на жестоку борбу свих 40 минута", рекао је Габриел.
Мега тренутно има скор 11-6 и држи 3. позицију на табели АБА лиге, док Морнар има 13 победе и три пораза и на првом месту.
Препоручујемо
ЛИЛА КИША, АЛИ И ТРОЈКЕ ЗВЕЗДЕ! Тешка повреда Пулена и искључење Радоњића и Павићевића, црвено-бели славили
24. 01. 2021. у 21:16 >> 21:18
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)