НИКОЛА ЈОКИЋ: Најважније је да смо победили
КОШАРКАШ Денвера Никола Јокић је, после сјајне партије у мечу против Јуте, рекао да је то само утакмица и да је најважније да је његов тим победио.
Фото: АП
"То је само утакмица, најважније је да смо победили. Погодићу колико је потребно да бих победио", рекао је Јокић.
Кошаркаши Денвера победили су прошле ноћи на свом терену екипу Јуте са 128:117, уз још једну сјајну партију Николе Јокића који је изједначио рекорд каријере у НБА лиги.
Јокић је Јути убацио 47 поена, од чега 33 у првом полувремену. Он је из игре шутирао 17/26, погодио је сва четири покушаја за три поена, девет од десет слободних бацања, а додао је још 12 скокова, пет асистенција, две украдене лопте и једну блокаду.
"Јута игра невероватно, имали су 11 победа у низу, одлично шутирају... Ово је заиста велика победа за нас", рекао је српски центар.
Упитан да ли је желео да шутира више, Јокић је рекао: "Зависи. Зависи о каквој утакмици је реч, како се осећам. Не улазим у меч с размишљањем - урадићу то".
Тренер Денвера Мајк Мелоун извео је Јокића из игре минут и 39 секунди пре краја меча и није имао прилику да обори НБА рекорд.
"У том тренутку нисам имао појма да је Јокић постигао 47 поена. Џамал Мареј ми је замерио због тога. Допало ми се што тако размишља о свом саиграчу", рекао је Мелоун.
ХАМБУРГ СЕ У СТИЛУ ВРАТИО У БУНДЕСЛИГУ: Некадашњи првак Европе је далеко од зоне испадања и не зна за пораз више од месец дана
СЕРИЈУ од пет везаних мечева чета Мерлина Полцина покушаће да продужи на "Мева арени" где је од 20.30 дочекује Мајнц.
20. 02. 2026. у 08:18
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ УКРАЈИНЕ! Хитно реаговала и Марија Захарова: Газите темеље човечанства!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу - из Украјине. А и из Кремља.
20. 02. 2026. у 15:11
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)