ПОРАЗ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Имају за чиме да жале црвено-бели, Асвел заслужено славио у неизвесној завршници!

А. Илић

29. 01. 2021. у 20:15 >> 22:31

КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекали су Асвел у 23. колу Евролиге.

У узбудљивом мечу неизвесна завршница припала је кошаркашима Асвела. Пет секунди пре краја Норис Кол је са "пенала" погодио за 78:81.  Промашај Лојда за три.

Добро је звезда отворила меч. Обе екипе расположено су шутерски ушле у меч. Са два скока и шест поена у дресу Звезде одлично је почео Лендри Ноко. Након четири минута било је 14:14. Уследила је серија Црвене звезде и предност 19:15, ипак је Звезда испустила предност и након 10 минута имали су два поена заостатка 23:25.

У другој четвртини игра Звезде се распала. Имали су током већег дела гости двоцифрену предност, а фаулови у нападу били су главобоља за домаћина. Три минута пред крај деонице Асвел је имао предност 45:32, а онда је уследила серија Звезде од 8:0 за прихватљивији заостатак. 38:45. Французи су у обе четвртине играли као опчињени, погађали су могуће и немогуће.

Добро је Звезда отворила тречу четвртину, поенима Лојда спустили су се на минус пет, али су одмах дозволил Норису Колу да погоди девету тројку Асвела. Погађали су играчи француског тима шта год су желели, али је уследила одлична одбрана Рита, а у наредном нападу и Нока, те се Звезда 10 поеном Нока са друге стране враћају у меч. Након лаких поена Лазића уследила је и лоша реакција у одбрани, те гости поново долазе до 48:55. У последњем минуту Звезда коначно долази до игре и трећу четвртину завршавају домаћи играчи заостатком 56:57.

Одмах на почетку последње деонице Звезда долази до преокрета, а након тога уследила је резултатска клацкалица. Играли су Добрић и Норис Кол одлично, а резултатска клацкалица виђена је у том периоду. Шутерски обрачун Кола и Волдена у последњим минутима, неизвесна игра је виђена, у сваком нападу тимови су се смењивали у вођству. Лојд је покушао двадесет и пет секунди пре краја, одбранили су се гости. Офанзивни скок гостију. Погодио је Кол у завршници. Пет секунди пре краја, Звезда има три поена минуса 75:78. Французи су на крају славили 78:81.

Црвена звезда – АСВЕЛ 78:81 (23:25, 15:20, 18:12)

Дворана: “Александар Николић”, Београд

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 2, Волден 17, Лојд 8, Давидовац 6, Лазић 3, Рит 4, Раданов, Добрић 17, Јагодић Куриџа, Кузмић 9, Ноко 12, Колом.

АСВЕЛ: Кауди 6, Лакомб, Диот 14, Фал 4, Ноуа 12, Хејс, Бако 3, Лајти 5, Хауард 7, Јабусел, Кол 22, Стразел 8.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40.  МИНУТ - Промашио је Добрић, а одмах је успео да ухвати и скок у нападу. Чврста одбрана гостију покушао је Лојд, није успео. Промашио је Лојд, Нуа је испред играча Звезде уграбио лопту. Кол погађа са пенала. Пет секунди има Звезда за напад при резултату 78:81. Промашио је Лојд за три , ухватио је потом лопту, дошла је поново лопта до њега, а промашио је и други пут.

39. МИНУТ - Волден враћа поене, уз одговор Кола.

37. МИНУТ - Тринаести поен Волдена, Американац погађа тројку. Фал погађа преко Нока.  74:75. Нови поени Волдена. Игра се брзи темпо, не троше гости много времена. Погађа Кол.

36. МИНУТ - Нова тројка Добрића, одговорио је Нуа са друге стране. Покушао је у наредном нападу Ноко бива изблокиран. Кол преко Волдена погађа за 72:73.

35. МИНУТ - Добра одбрана Рита и фаул у нападу. Покушао је Лојд у мисмеч ситуацији, био је изблокиран. Одиграли су Волден и Ноко пик, закуцавање центра Звезде.

34. МИНУТ - Тежак шут погодио је Огњен Добрић, тројка Звезде, одмах одговара одлични Кол двојком уз фаул 63:64. Преузео је Огњен добрић одговорност, нови поени за црвено-беле.

33. МИНУТ - Промашио је Кузмић након проигравања Хола, покушао је иза леђа одбране да поентира, али му је засмето дефанзивац Асвела. Са друге стране Норис Кол са пенала враћа предност гостима. Игра се кош за кош.

32. МИНУТ - Много невероватних шутева погодио је Асвел, сада је одговорио Дуоп Рит који упркос одличној одбрани погађа.

31. МИНУТ - Коначно води Црвена звезда 58:57.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Коначно домаћин испод "магичних" -5. Поенима Ленгстона Хола долази Звзеда до 54:57. Уследила је одблична одбрана Звезде, и из другог покушаја Кузмић спушта на 56:57.

29. МИНУТ - Чини се да кад год Звезда има прилику да се врати уследи нека нерезонска грешка, тако су сада црвено-бели дозволили да истекне напад. Ипа краде Добрић лопту, а гости добром одбраном шаљу лопту у аут. Добар напад Давидовца, успео је да побегне чувару и поентира на "други обруч".

27. МИНУТ - Разиграо се Норис Кол, то је био велики проблем за Звезду. Лојд, Рит и Волден су у овом делу погађали, ипак предност за госте 48:55. Одличан Лазић, поново је Звезда на пет поена. Капитен Звезде потом је изашао, ап простор користи Вилијам Хауард за лаке поене.

24. МИНУТ - Лендри Ноко убацује свој 10 поен одлично га је проиграо Лојд, и нова блокада, овога пута Нока. Са друге стране снашао се одлично Рит.

23. МИНУТ - Одлична одбрана Звезде и блокада Лајтија од стране Рита.

22. МИНУТ - Невероватно шутерско вече Асвела. Одлично је Рит одиграо одбрану, а из помало невероватне ситуације Кауди убацује уз звук сирене. Новим поенима Кола одржава француски тим десет поена.

21. МИНУТ - Џордан Лојд својим шестим поеном отвара трећу деоницу. Звезда се спустила на -5, а заборављен је био Норис Кол који уписује нову тројку за Асвел. Агресивно се бране гости, а Огњен Добрић уписао је фаул у нападу.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Добрић са линије пенала спушта звездин заостатак након три бацања на 38:45. Звездина серија 8:0.

17. МИНУТ - Звезда коначно долази до лаких поена. Кори Волден је успео да погоди уз фаул Каудија и смањи разлику на 13 поена, 45:32.

15. МИНУТ - Плеј Звезде је прошао кроз одбрану али је испод коша изблокиран од стране Бакоа, покушао је да украде лопту али је том приликом добио јак ударац у вилицу. Звезда није успела да дође до поена, али јесте Асвел и то прво преко Хауарда за три, потом и преко Нуе са полудистаце, па Асвел има 11 поена вишка, 40:29.

13. МИНУТ - Борбена игра Звезде, пожртвовани Лазић дошао је до лопте, послао је до Добрића који постиже тројку , Стразел поново одговара 28:31. Осми поен омаленог кошаркаша Асвела у другој деоници.

11. МИНУТ - Поготком Давидовца након Црвено-бели почели су другу деоницу. Колом покушава за три, тежак промашај бека црвено-белих. Стразел одговара новом тројком.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Изгубио је Лојд лопту, те Асвел први пут долази до вођства 23:25. Нова изгубљена лопта за Звезду.  Последњи напад у деоници имао је гост, Стразел је покушао да баци лоб пас, одбранила се Звезда.

9. МИНУТ - Добрић се окуражио, добио је ударац у лице, али се брзо подигао кошаркаш Звезде. Одмах са друге стране направио је Хауард фаул у нападу. До четвртог поена долази Џордан Лојд. Одговорио је Нуа тројком

6. МИНУТ - Црвена звезда има предност 19:15, затегли су домаћи одбрану, а гости који су до сада убацили готово све што су желели ушли су у серију промашаја. Диоп је тројком разбио лош период гостију. Проблем за црвено-беле јесте и други узастопни фаул у нападу Огњена Кузмића.

5. МИНУТ - Покушао је Кузмић, промашио је, али је такође ухватио скок у нападу и из друге поентирао.

4. МИНУТ - Добра игра Црвене звезде у нападу, успешан је Волден, али и Лојд, са друге стране парира шутерски француски тим. 14:14.

2. МИНУТ - Два скока Нока у нападу на почетку утакмице. Уједно је Звездин центар погодио шест везаних поена за 6:7.