ПАРТИЗАН СВЕ ДАЉЕ ОД ЧЕТВРТФИНАЛА: Локомотива нанела други пораз црно-белима у топ 16 фази

27. 01. 2021. у 17:08 >> 19:23

КОШАРКАШИ Партизана у 3. колу Топ 16 фазе Еврокупа гостовали су Локомотиви у Краснодару. Руски тим славио је резултатом 74:67.

Играло се на почетку кош за кош. Водио је Партизан након четири минута 11:13. Доста проблема у другом делу прве деонице Партизану су задавали Камингс, Линч и Кузмискас.

Након осам минута домаћи тим имао је четири поена предности, а до краја четвртине мучио се Партизан да пронађе шут из игре. Ипак, тројком Радета Загорца Партизан на поен заостатка 18:17.

Коначно лакши поени за Партизан на почетку друге деонице, постигао их је Јанковић, а сваки пут када је Партизан припретио убацио је "у пету" Линч. Након 14 минута осам поена предности за Локомотиву.

Мучио се у нападу Ерик Мика који је имао неколико изгубљених лопти и лоших шутева, домаћин је имао двоцифрену предност, али поенима Јарамаза у завршници четвртине Партизан на само минус седам. Ипак, Калниетис тројком враћа заостатак Партизана на 37:26.

Успева Јарамаз да дође до поена те на полувремену заостатак Партизана само 37:30.

Са знатно више елана заиграо је Партизан у последњој четвртини. Пробудио се Маркус Пејџ који је погодио две тројке и једном за два поена, те након три минута игре Партизан изједначује 40:40. Одржавао је Американац Партизан у игри.

Ушао је Партизан у последњи напад резултатом 49:49, али је неспортски фаул направио Раде Загорац, те је са пенала прецизан био Кузминкас, а потом је погодио тројку Камингс. Партизан у последњих 10 минута улази са минусом пет.

Брзо је просуо Партизан све добро што је урадио у трећој деоници. Кузминкас, Камингс и Калинов лаким поенима пооново су подигли предност домаћина на +10. Тројком Јармааза и Величковића Партизан се вратио у меч. Партизан је превише дозволио гостима. Те су се серијом 5:0 поново вратили домаћи на 10 поена. На крају домаћин је славио резултатом 74:67.

Локомотива – Партизан 74:67 (19:17, 18:13, 17:19, 20:18)

Судије: Перес, Фуфис, Лауринавичиус

Дворана: Баскет хала, Краснодар, без публике;

Судије: Мигел Анхел-Перез, Јоанис Фуфис, Јургис Лауринавичијус

ЛОКОМОТИВА КУБАЊ: Камингс 15, Херви 2, Мотовилов 2, Калниетис 10, Илнитскиј 3, Калинов 7, Кузмискас 12, Линч 9, Долинин, Мариук, Крафорд 14, Емченко

ПАРТИЗАН: Мика 2, Загорац 8, Пејџ 12, Дангубић 3, Стефановић, Јармааз 11, Величковић 15, Перкинс 3, Јанковић 8, Трифуновић, Мозли 5

40. МИНУТ - Загорац погађа о таблу. Смањује заостатак црно-белих на 65:72. Ипак, са друге стране поново погађа Камингс.

38. МИНУТ - Покушава Партизан да се врати у игру, алиодличном зонском одбраном домаћин тера Пејџа на грешку у корацима.

36. МИНУТ - Изгуубио је лопту Линч. Прилика да црно-бели спусте заостатак. Блок Хервија. Потом је уследила тројка Камингса. Поново 10 поена за Локомотиву 62:62.

35. МИНУТ - Јарамаз након пика погађа нову тројку. Црно-бели на минус пет.

34. МИНУТ - Погодио је са пенала Загорац, а Кузминскас одговорио са велике удаљености. Капитен Партизана Новица Величковић новом тројком враћа домаћину. 65:56. Потом је Линч лако дошао до новог закуцавања.

33. МИНУТ - Због пет фаулова Вил Мозли напустио је паркет.

32. МИНУТ - Камингс својим 13. поеном, а потом и Кузминканс увећавају предност домаћина. Калинов постиже лаке поене и Партизан поново у двоцифреном минусу 60:49.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Неспортски фаул Радета Загорца при резултату 49:49, Кузминскас погађа два бацања и последњи напад за екипу из Краснодара. Погодио је Камингс тројку те Партизан поново има заостатак 54:49

27. МИНУТ - Покушао је полагањем након пик ен рола, Јарамаз промашује из одбојке погађа Јанковић. Црно-бели воде 44:43.

26. МИНУТ - Казнио је промашај Камингса Пејџ новим поенима. Након дуго времена Партизан поново води.

24. МИНУТ - Камингс погађа тројку за домаћи тим, четврти погодак са дистанце руског тима. Не погађа Јарамаз, хвата Величковић, бек црно-белих на крају губи лопту.

23. МИНУТ - Са доста више енергије игра Партизан. Погодио је тројку Илнитски, одмах је са друге стране одговорио Пејџ, већ у следећем нападу Партизанов Американац погађа поново за три. Партизан изједначује.

22. МИНУТ - Поенима Јанковића и Мозлија Партизан се спустио на четири поена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Партизан се одбранио, имао је последњи напад, Дангубић губи лопту, те резултат остаје 37:30.

19. МИНУТ - Недостају Партизану поени Јарамаза, уписао је бек црно-белих са пенала тек шести.

18. МИНУТ - Погодио је за три Дангубић, Партизан поново једноцифрен у заостатку, али Калниетис враћа на 37:26.

17. МИНУТ - Чинило се да ће Партизан успети да се одбрани када је Крофорда успео да створи себи довољно простора да шутне са полудистанце, за 29:21, а потом је Камингс извукао фаул у нападу од Новице Величковића. Нису поентирали, али је Ерик Мика у нападу Партизана вратио лопту ривалу нагазивши аут-линију.

15. МИНУТ - Нема Партизан одговор за одличног Линча.

14. МИНУТ - Калинов и Линч донели су до сада највећу предност Локомотиви 27:19. Партизан нема за сада одговор на агресивну одбрану домаћина.

12. МИНУТ - Коначно лакши поени за Партизан. Дуго црно-бели нису успели да пробију одбрамбени бедем, али Јанковић успева да спусти на минус два. Одмах са друге стране до коша без много проблема долази Реџи Линч.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. МИНУТ - Коначно поени за Партизан. Раде Загорац погађа за три 18.17. Калинов је био половичан са линије пенала. Јанковић са друге стране брзоплето реагује. Последњи напад за Русе. Срећом по црно-беле спетљао се Емченко.

9. МИНУТ - Наставља се агонија Партизана покушао је Јанковић, био је непрецизан, у наредном нападу Херви блокира Мику.

8. МИНУТ - Партизан у минусу Кузминкас постиже четврти поен за 18:14.

7. МИНУТ - Линч погађа уз додатно бацање, Партизан у заостатку 16:14. Уследио је потом фаул у нападу Загорца. Са друге стране покушавају удвајањем црно-бели, Камингс покушава за три, неуспешно.

6. МИНУТ - Мика је изгубио лопту, Имао је Партизан прилику да оде на плус пет, а поенима Камингса само поен предности за црно-беле 13:14.

4. МИНУТ - Седам поена уписао је већ Величковић. Капитен Партизана убацио је два уз фаул, за 11:13. Добро се Партизан брани. Фантастична блокада Вила Мозлија на Линчу.

3. МИНУТ - На почетку игра се кош за кош. Партизан. Код домаћина Џордан Крафорд брзо убацује пет поена, а са друге стране расположени су Јарамаз, Величковић и Пејџ. На семафору 11:10.

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 17:24

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14