ЛИЛА КИША, АЛИ И ТРОЈКЕ ЗВЕЗДЕ! Тешка повреда Пулена и искључење Радоњића и Павићевића, црвено-бели славили

24. 01. 2021. у 21:16 >> 21:18

КОШАРКАШИ Црвене звезде савладали су Морнар резултатом 86:78 у 16. колу АБА лиге

Иако је пред сам почетак било упитно да ли ће меч бити одигран због прокишњавања дворане, одлучено је да се дуел ипак одигра. У условима кашњења и клизавог паркета боље су се снашли кошаркаши Звезде, док је Морнар због, на изглед тешке повреде, изгубио Џејкоба Пулена.

Добро је Црвена звезда отворила меч. Брзо су поенима Добрића, дошли до предности 5:1. Покушавао је честим ротацијама Дејан Радоњић да одржи свежину, а то му је и успело.

Након седам минута игре уследила је тројка Огњена Добрића за 8:18. Ипак, Морнар предвођен Ајзејом Вајтхедом успева до краја четвртине да спусти на прихватљивих 22:25.

Променила је Црвена звезда ритам, те поново дошла на осетнију предност у другој четвртини. Након три минута имали су гости 24:33. Ипак, одлична игра Вајтехда, али и Џејкоба Пулена држала је домаћина у мечу.

Добрић и Лојд играли су у завршници другог периода на нивоу, те је Звезда ипак очувала предност.

На почетку треће деонице први пут долазимо до изједначења, на семафору 43:43. Али велики проблем за Морнар могла би да буде тешка повреда Џејкоба Пулена који је уз помоћ саиграча напустио терен.

Убрзо је Звезда искористила недостатак америчког кошаркаша, те на половини треће четвртине поново предност Звезде +6. Велика борба у дворани Тополице, Звезда је одржавала предност од два до шест поена. Добрић је дао четири тројке од седам Звезде у трећој четвртини.

Распала се игра Морнара у последњој четвртини. Звезда подиже предност новом тројком Добрића. Поенима гордића са пенала поново домаћин уз серију 6:0 успева да се врати у меч.

Утакмица достиже врхунац тенизија, па је искључен тренер Црвене звезде Дејан Радоњић због техничких грешака и приговора судијама и свађом са Ђорђијом Павићевићем

Потом тројка Лојда и закуцавање Нока подижу расположење у Звездиним редовима. На четири минута до краја меча нова тројка Добрића и максималних 12 поена за Звезду. У последњи минут Звзеда је ушла са девет поена заостатка. Те је Црвена звезда на крају славила уз одличан шут за три поена. Убацили су кошаркаши београдског тима чак 17 тројки. Михајло Павићевић је 24 секунди пре краја искључен, те су оба тима меч завршила без тренера.

МОРНАР - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  78:86 (22:25, 15:15, 24:24, 16:21

МОРНАР: Пулен 6. Габријел 11, Нидам 11, Јеремић, Гордић 3, Шеховић 2, Смит 15, Вајтхед 19, Лазић 5, Врањеш 3, Бјелица, Луковић 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: О'Брајан 14, Хол 7, Волден 5, Лојд 19, Давидовац 2, Лазић 6, Раданов, Добрић 20, Јагодић Куриџа 2, Кузмић, Ноко 5, Колом 5.