ЉУБЉАНЧАНИМА ПРИПАО ДЕРБИ: Цедевита Олимпија опет боља од Будућности, Блажич разбио Подгоричане

КОШАРКАШИ Цедевита Олимпије опет су победили Будућност у Љубљани са 95:84 у одложеној утакмици 5. кола АБА лиге.

ЉУБЉАНЧАНИМА ПРИПАО ДЕРБИ: Цедевита Олимпија опет боља од Будућности, Блажич разбио Подгоричане

ФОТО: КК Цедевита Олимпија/Алес Февзер/АБА лига

Пре само два дана ови тимови су одмерили снаге у Еврокупу и тада је састав из Словеније био бољи (74:71).

Сада су изабраници Јурице Големца били још убедљиви и тако Подгоричане удаљили од врха табеле.

И једни и други после овог меча имају по три пораза. Учинак Цедевита Олимије је 9-3, а Будућности 10-3. Једина два клуба са два пораза су Црвена звезда и Морнар који се састају у недељу у Бару .

Одличном игром у другом и трећем периоду домаћин је решио питање победника. Тим Петра Мијовића је покушао да се врати у последњој деоници, али до победе није могао.

Сјајну утакмицу за слованачки клуб одиграо је Јака Блажич који је постигао 28 поена, док је Џерод Џонс додао 20. На другој страни најбољи је био Мелвин Еџам који је меч окончао са 18 поена, пратио га је Данило Николић са 14.

Цедевита Олимпија у наредном колу гостује Сплиту, а Будућносту путује у Чачак где игра против Борца.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"

Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.

16. 07. 2026. у 07:00

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле