НИЈЕ ПОМОГАО НИ СЈАЈНИ МИЦИЋ: Србин вукао Ефес, али Зенит је тај који се радовао

21. 01. 2021. у 20:21

КОШАРКАШИ Ефеса поражени су од Зенита са 85:78 у 21. колу Евролиге, а још једну одличну утакмицу одиграо је Василије Мицић.

Нису 23 поена српског репрезентативца била довољна екипи из Истанбула да дође до новог тријумфа.

Прво полувреме је било пресудно за исход овог меча. Руски клуб је после 20 минута кошарке у "Сибур арени" имао предност од 22 разлике - 53:31.

Ипак, другачији Ефес је изашао из свлачионице у другом делу утакмице. Покушали су да преокрену резултат изабраници Ергина Атамана, стигли у два наврата до минус пет, али снаге за тријумф нису имали.

Поред Мицића код гостујућег тима се истакао Шејн Ларкин са 20 поена. Код Зенита је најбољи био Вил Томас са 14 поена, пратио га је Остин Холинс са 13. Треба рећи да је Артурас Гудаитис забележио дабл-дабл учинак од 11 поена и 10 скокова.

После новог пораза Ефес има учинак 11-10, а тим из Санкт Петербурга 13-6.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00