КРАЈ! НОВИ ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ: Изгубљене лопте и лоша одбрана кумовале поразу

15. 01. 2021. у 20:32 >> 22:54

КОШАРКАШИ Црвене звезде поражени су са 91:71 на гостовању Валенсији у 20. колу Евролиге.

Фото архива ВН

Код Црвене звезде најефикаснији је био Џони Обрајант са 21 поеном, а двоцифрен је још само био Кино Колом са 11.

Код победника истакли су се Лабери са 16, Калинић са 14, Тоби 13.

Звезда сада има скор 6:13, а Валенсија је прекинула низ од четири пораза.

91:71 - КРАЈ УТАКМИЦЕ Двадесет разлике за Валенсију.

40. минут 91:71 Валенсија је прекинула низ од четири пораза, а Звезда ће 13. пут погнутих глава напустити Евролигашке паркете.

39. минут 89:71 Први поени Пуерта.

38. минут 87:69 Лабејри вечерас нењ промашује.

37. минут 83:69 Изгубила је Звезда и шеснаесту лопту у нападу.

У последњих пет минута Звезда улази без Волдена који је зарадио пету личну грешку. Меч је завршио са три поена, све са линије слободних бацања.

35. минут 78:66 Валенсија улази у последњих пет минута са плус 12. Српском шампиону се смеши тринаести пораз у сезони.

31. минут 72:57 Два везана напада донела су Валенсији нова четири поена и плус 15. Звезда поново има проблема у дефанзиви и ривал прилично рутински завршава своје нападе.

70:57 - КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

29. минут 66:57 Калинић води Валенсију ка победи.

26. минут 61:51 Колом са 2+1 смањује, али Калинић и ван Росом враћају предност Валенсији.

24. минут 53:48  Опет је О'Брајент стрелац

23. минут 51:46 О'Брајент враћа Звезду у живот, Звезда појачава и одбрану и хвата полако прикључак. Добар старт другог полувремена.

21. минут 51:42 Почело је друго полувреме. Звезди је истекао напад, па Валенсија прва стиже до поена.

49:42 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА Звезди је припала друга четвртина, захваљујући бољој игри у самој завршници полувремена.

20. минут 49:42 Звезди је припала завршница друге четвртине, а Колом је са слободних бацања свео минус на подношљивих минус седам.

19. минут 49:38 Добрић прецизан са слободних бацања.

18. минут 47:36 Две везане тројке црвено-белих који спуштају минус на 11 поена заостатка.

17. минут 46:30 Техничка грешка за Калинића.

15. минут 42:26  Опет тајм-аут није дао резултате и имамо рекордну предност Валенсије од плус 16.

12. минут 35:20 Нови тајм-аут при вођству слепих мишева од 15 разлике.

11. минут 30:18 Волден отвара другу четвртину са 3/3 са линије слободних бацања, узвраћају Шпанци тројком.

27:15 - КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ Не обећава резултат, али ни игра српског шампиона после првих десет минута.

9. минут 23:15 Звезда се полако буди кошевима О'Брајанта смањује разлику.

7. минут 23:9  Узео је Радоњић тајм-аут, али ствари за црвено-беле нису пошле на боље.

5. минут 17:7  Плус десет за донаћина, Звезда је лоше отворила офанзивно.

3. минут 7:5 Калинић је донео Шпанцима плус пет, а у наредном нападу прецизан ван линије 6,75 био је Давидовац који је тако одржао корак црвено-белих.

1. минут 2:2 Огњен Добрић отвара сусрет двојком, узвраћа Калинић

Црвено-бели су Шпанију отпутовали без Марка Симоновића, Џордана Лојда, Лендрија Нока и Борише Симанића, а тренер Дејан Радоњић сматра да ће његов тим имати тежак задатак.

Ток меча у Валенсији пратите уживо преко нашег портала.