ФЕНЕРБАХЧЕ БЕЗ ПОРАЗА ОД ПОВРАТКА СРПСКОГ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦА: Гудурић за четири од четири!

В. П.

13. 01. 2021. у 20:51

ЧЕТВРТИМ узастопним тријумфом, Фенербахче се скоро са дна евролигашке табеле издигао до само победе испод линије за пласман у плеј-оф.

Последња "жртва" тима који предводи наш селектор Игор Кокошков била је Басконија, која је доживела прави бродолом на азијској страни Истанбула (96:76).

Почетак тријумфалног низа поклопио се с повратком у Фенер српског репрезентативца Марка Гудурића, који је у дуелу са Баскијцима остварио учинак од девет поена, седам скокова и шест асистенција. Бриљирао је Нандо де Коло, који је истакао кандидатуру за МВП кола - 27 поена (7/9 за два, 4/7 за три), одличан је био и Јан Весели са 17 поена и по четири ухваћене лопте и асистенције.

- Осећам се сјајно, јер је ово била права тимска игра - све више разлога за задовољство има Кокошков после клупског рекорда у броју асистенција на једном евролигашком мечу (29).

- Несебичност је заразна. Када саиграч види да сте вољни да се жртвујете, да сте спремни на екстра пас, иако имате добру позицију за шут, то постаје заразно и шири се читавим тереном. Сада морамо да се регрупишемо за утакмицу са Панатинаикосом у петак, али морам да будем задовољан резултатом и начином на који смо играли.

Тренер Ефеса Ергин Атаман, свакако, није био задовољан игром у првом полувремену меча са Албом, у којем је његов тим имао и десет поена заостатка. Међутим, у наставку су Василије Мицић и Адријан Моерман пробудили екипу и иницирали преокрет за десету победу у досадашњих 19 утакмица (84:76). Српски плејмејкер је био близу дабл-дабл учинка са 15 поена и осам асистенција, по 15 су убацили и Моерман и Шејн Ларкин.

КАЛИНИЋ СЕ РАДОВАО

ВАЛЕНСИЈА је одличном игром у последњој четвртини савладала Панатинаикос (95:83), на крилиима Словенца Клемена Препелича (18 поена). Никола Калинић је за 16 минута остварио учинак од четири поена и пет асистенција, док је у атинском тиму подбацио Немања Недовић са пет поена за 18 минута на терену, уз шут из игре 2/9.

У најзанимљивијем сусрету првог дана 19. кола Олимпијакос је после продужетка савладао Макаби у Тел Авиву (89:87) за трећу везану победу и чак шесту на гостовањима. Ветеран Костас Слукас доживљава другу младост у клубу своје младости, у дуелу са израелским великаном остварио је дабл-дабл учинак од 21 поена и 11 асистенција, укључујући и погођена слободна бацања за одлазак у продужетак.

Мистерија је која то сила и даље држи тренера Римаса Куртинаитиса на клупи Химкија, који је у дуелу са Барселоном у Подмосковљу доживео десети пораз заредом (75:87), 17. у досадашњем току Евролиге. Стефан Јовић је прескочио овај меч због повреде.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01