ВЕЧЕ ЗА ПАМЋЕЊЕ ОГЊЕНА ЈАРАМАЗА: Црно-бели савладали Сплит!

03. 01. 2021. у 18:43 >> 18:50

КОШАРКАШИ Партизана савладлаи су Сплит на гостовању у истоименом граду у оквиру 13. кола резултатом 74:86

Одлично је Партизан играо током целог меча, а до победе је дошао понајвише захваљујући Огњену Јарамазу који је вечерас одиграо меч сезоне.

Изашавши из неугодне повреде након месец дана паузе Јарамаз се вратио на терен и показао да је жељан игре. Убацио је Јарамаз 29 поена у вечерашњем мечу.

Добро су домаћи отворили прву четвртину. Црно-бели су имали заостатак 15:8, а потом је уследила серија Партизана од 9:0, користио је Коди Милер-Мекентајер простор наа пику и пробио у два наврата, а у овом периоду истакао се и Вил Мозли поенима. Уследило је јако закуцавање Мозлија и погодак Јарамаза уз Фаул, те су црно-бели повели са пет поена пола минута пре краја прве деонице. Офанзивни скокови од велике су важности били у овом вођству црно-белих, након 10 минута... 21:24

Перковић тројком отвара другу деоницу, а одмах му одговара Јарамаз са друге стране. Захуктао се Јарамаз, те је у наставку везао осам поена, донео је бек црно-белих максималних осам поена до тог тренуткасвом тиму. Три тројке убацио је Јарамаз, убедљиво је био нерешива енигма за противничке играче, убацио је у првом полувремену чак 17 поена. На крају полувремена 48:42 за Партизан.

Осму тројку погодио је Чампара за домаћина, а са пет везана поена Трифуновић је одржавао Партизан на плус осам. Уследио је неспорски фаул Јанковића, те је домаћин спустио на свега два поена заостатка (51:53), а онда је поново прорадио Јарамаз и прекинуо серију домаћина. Десетим поеном Трифуновића у трећој деоници Партизан по први пут двоцифрен 55:65. У последљи период Партизан улази уз предност 64:70.

Како је текао меч до сада наставио је и у последњој деоници. Паризан је након три минута игре добио поене са бацања након техничке, у редове домаћих играча увукла се нервоза. Имао је гост седам поена предности. Партизан је до краја рутински савладао Сплит 74:86.

Партизан је до победе водио већ поменути Јарамаз са 29 поена. Милер Мекентајер убацио је 13, а два мање Урош Трифуновић. Марко Луковић је за домаћина убацио 18 поена, а Месичек је убацио 13.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01