ВУЈОШЕВИЋ ОТКРИО КАКО ЈЕ НАПРАВИО УСПЕХ СА ПАРТИЗАНОМ: Два плус три нису пет, него шест, а некада и седам... (ВИДЕО)
ПРЕ десет година Душко Вујошевић је успео да просечну екипу Партизана доведе до највећег успеха српске кошарке у протеклој деценији – до завршног такмичења Евролиге.
Фото: ЕПА
Црно-бели су 1992. године успели да се попну на „кров Европе“, касније су добили још прилика за то, а 2010. нико од њих није очекивао да ће себе свртати у ред најбољих тимова Европе.
Група младих играча, појачана повратницима и „откровењима“, те двојицом квалитетних америчких играча, стигла је надомак финала Евролиге, нажалост, турнир у Паризу је завршила са два пораза после продужетака, али је оставила велики траг у историји српске кошарке.
Вујошевић је у документарном филму „Часови љубави“ открио формулу за успех, где је математика морала да буде промењена.
„Играчи су били свесни да немају неки екстраквалитет, да немају појединачни екстраквалитет, већ да само екстраквалитетним радом и екстраквалитетним односима између њих можемо да произведемо да неко ко вреди два, а неко други три, у сарадњи не буду прост збир, пет, већ да се том сарадњом њихов заједнички квалитет увећа и да то буде шест, седам...“, рекао је Вујошевић.
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
23. 02. 2026. у 20:02
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)