СРБИ ИЗАШЛИ НА ТЕРЕН ЗА НОВУ ГОДИНУ: Покушевски оправдао минутажу, Бјелица солидан у поразу Кингса (ВИДЕО)

01. 01. 2021. у 08:07

НОВОГОДИШЊА ноћ донела нам је пет НБА дуела, двојица српских кошаркаша изашла су на терен. Оклахома је поражена од Њу Орлеанса 113:80, а Сакраменто Кинси су изгубили од Хјустон Рокитса 122:119.

У тиму Пеликсанса запажен је био Брендон Инграм. Убацио је некадашњи кошаркаш Лејкерса 20 поена, три мање додао је Ерик Бледсо, а са друге стране Ал Хорфорд је Оклахому водио са 17 поена.

Имали су у првом полувремену кошаркаши оклахоме егал, а у завршници су Пеликанси "убацили у пету" и на крају им је меч припао резултатом 113:80.

Покушевски је и на овој утакмици имао добре моменте где је показао оно што се и од њега очекује – да искористи своје предиспозиције, висину и плејмејкерске способности. Србин је добио 20 минута и искористио их је за три поена, пет скокова и четири асистенције, уз шут 1-4.

Било је одличних пикенрол момената и асистенција.

Имају Кингси за чиме да жале, водили су са 104:97, на крају су ипак посустали и пропустили прилику да дођу до учинка 4-1.

Финиксу је победу над Јутом донео Букер са 25 поена, парирао је Мичел са 23, адут Торонта био је ВанВлит са 25 поена.