ЗВЕЗДА ПРЕКИНУЛА НЕГАТИВНУ СЕРИЈУ: Лојд водио црвено-беле до победе

А. Илић

18. 12. 2020. у 18:36 >> 20:47

КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекали су Валенсију у 15. колу Евролиге.

Играчи домаћина отворили су меч тврдом кошарком, играло се кош за кош, на обе стране. Те је управо једна лопта након првих 10 минута решила деоницу.

У другој четвртини Звезда је заиграла много боље, током већег дела тог периода игре имали су плус девет играчи Звезде, а управо том разликом је и завршена четвртина.

У трећој сушта супротност. Разиграли су се Препелич и Тоби, те се топила предност домаћина, а до краја четвртине било је 57:57.

Ништа другачија није била ни последња деоница, у њој је до изражаја дошао  расположени Џордан Лојд који је убацио девет поена у последњих 10 минута.

Најефикаснији у редовима Звезде били су Џордан Лојд са 20 поена и Џони Обрајант са 15 поена.

Код гостију су су се истакли Препелич и Лабери са по 15 поена.

КК Црвена звезда - КК Валенсија 76:73 (20:22, 25:14, 12:21, 19:16

Дворана: "Александар Николић"

Судије: Луиђи Ламоника, Марцин Ковалски, Амит Балак

Црвена звезда: Обрајант, Волден, Лојд, Ускоковић, Давидовац, Лазић, Рит, Раданов, Симоновић, Јагодић-Куриџа, Синамић, Тери, Кузмић

Валенсија: Маринковић, Препелић, Прадиља, Пуерто, Лабери , Ван Росом, Тоби, Калинић, Дубљевић, Сан Еметерио, Вилиамс, Хермансон, Састре, Хименез, Павелка, Ферандо

Дешавања из дворане "Александар Николић" пратите уживо на нашем сајту

ЧЕТВТА ЧЕТВРТИНА

76:73 - Лазић је пробао за три, ухватио је лопту Давидовац, потом са друге стране Препелич губи лопту, победа Звезде

76:71 - У последњој секунди напада погађа Давидовац. Психолошка предност сада је на страни црвено-белих.

74:71 - Својим 20 поеном Лојд поново подиже Звезду на три поена.

72:68 - Извукао је из рукава кош Џордан Лојд! Био је то 18 поен американца вечерас. Одлична шутерска партија.

70:67 - Украо је лопту Лазић, погодио је Лојд за три. Вилијамс је одмах покушао да одговори, срећом по домаће играче, није био прецизан.

67:67 - Скупо би Црвену звезду могла да кошта грешка попут ове. Извео је Волден лопту, само Давидовац је био ту да прими пас, лопта за госте.

65:67 Изгубио је лопту Јагодић Куриџа, тачније пресекао је Хермансон његов пас, а потом Вилијамс уз фаул донео ново изједначење са пенала, 65:65. Нови неспоразум и нова изгубљена лопта, фаулиран је Пуерто, и са пенала донео два поена предности својој екипи.

65:62 - Одлично је Ускоковић проиграо Јагодић-Куриџу који је био прецизан за три.

60:60 - Дуоп Рит погађа тројку на почетку последње деонице, одмах са друге стране узвраћа усамљени Пуерто.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

57:57 - Нова тројка Либерија за изједначење.

55:54 - Спушта тројком Хермансом предност на пет разлике, али потом Волден погађа једно слободно бацање. Ламоника свира фаул на другој страни, па Тоби спушта на само 4 разлике, потом су се Шпанци одбранили и још једном погађа Тоби!

54: 46 - Обрајант данас несумњиво игра најбољу партију од доласка у Црвену звезду. Погодио је одмах после тајм-аута Американац. Тоби је био прецизан са пенала на другој страни. И оепет - Обрајант! Његови нови поени, из окрета је погодио, најефикаснији је у домаћем тиму са 13 поена.

50:44 - Нешто слабији нападачки период за Звезду, што Валенсија експресно користи, прави серију 5:0, враћа се резултатски у игру, за прилазак на 50:44. Вивес је поентирао, био је поптуно сам под кошем ан асистенцију Лаберија

50:42 - Дубљевић постиже прве поене, а одмах му враћа Кузмић, потом се уписује и Препелич

48:36 - Џордан Лојд погађа за три поена! Први пут Звезда има двоцифрену предност!

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

45:36 - Препелич поново погађа за Три, враћа Џони Обрајант на другој страни. Одлична игра Звезде у другој деоници.

41:33 - Два пута је Вилијамс остављен на шуту за три, није казнио то. Неколико тренутака касније погодио је Клемен Препелич за три, да би са друге стране Бранко Лазић са два поена и додатним бацањем поново вратио Звезду на девет поена.

33:28 - Небески скок Дерика Вилијамса који хвата лоб пас за лагане поене.

33:24 - Звезда игра као у трансу, серију 13:2 крунисао је поенима Лојд. Прво је промашио за три са десетак метара. Ухватио је скок Кузмић, а Американац је искористио непажњу домаћих за лагано полагање.

31:24 - Одбранила се звезда, Лојд је погодио за три, а Риту је свиран фаул у нападу, те је Ковалски поништио погодак Звезде.

29:24 - Највећа предност Црвене звезде. Добра кретња лопте под кошем Валенсије. Пробао је Ускоковић за три, није био прецизан, скок у нападу одлично користи Звезда, Лојд погађа другу тројку.

24:22 - Водлен је врло разигран у наставку, пет његових поена у само тридесетак секунди, и једна украдена лопта, за вођство Звезде 24:22.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

20:22 - Давидовац држи Звезду у игри, са шест везана поена не дозвољава противнику да се резултатски одлепи.

14:18 - Тројка Лаберија, потом и Препелића - Француз постиже свој 10 поен, док "слепи мишеви" убацују четврту тројку у досадашњих осам минута игре.

14:12 - Одлична одбрана Џонија Обрајанта довела је до контре, лаки поени за стаменог кошаркаша Црвене звезде који лаганим полагањем доноси Звезди вођство.

7:9 - Веома расположен за игру је Луи Лабери, добро по домаћина јесте што се за сада игра кош за кош.

4: 7 - Доста промашаја на обе стране, ипак Лабери прекида "празан ход", и то тројком - 4:7. Али враћа Лојд, његови први поени, за нови егал.

2:0 - Прве поене на мечу постигао је млади Алекса Ускоковић.