ЗВЕЗДА ПАЛА У ФИНИШУ: Принтезис у последњој секунди срушио црвено-беле

Ч. В.

10. 12. 2020. у 18:34 >> 21:06

КОШАРКАШКИ Црвене звезде поражени су од Олимпијакоса са 81:79 у 13. колу Евролиге.

Велика борба виђена је у дуелу два црвено-бела тима. Ипак, на крају гости из Пиреја су ти који се радују.

Треба бити поштен и рећи да су можда и судије мало погурале великана из Грчке. Делује да је на убацивању лопте из аута Спанулис направио фаул над Лазићем. Судије су то игнорисале и онда је Пронтезис погодио за тијумф свог тима.

Београдски црвено-бели су одиграли одлично прво полувреме. Имали су предност од осам разлике после 20 минута кошарке - 45:37.

Ипак, ствари су се окренуле у другом полувремену. Изабраници Јоргоса Барцокаса су заиграли доста агресивније у одбрани и уз велики допринос Ларенцакиса у нападу (погодио три тројке) потпуно истопили предност ривала, потом и преокренули.

Неизвесна завршница је уследила у дворани "Александар Николић". Најпре је О'Брајант фаулиран при вођству гостију од један разлике. Половично је био прецизан Звездин Американац.

На другој страни је Принтезис дао поменути кош и по ко зна који пут у каријери био херој Олимпијакоса.

Најефикаснији у победничком тиму био је Јоргос Принтезис са 16 поена, док је Василис Спанулис додао 14. У Звезди је најбољи поентерски учинак остварио Џони О'Брајант који је постигао 16 поена, док су Кори Волден и Џордан Лојд меч окончали са по 13 поена.

Олимпијакос сада има учинак 7-5, а клуб из Београда 4-9.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Олимпијакос 79:81

79:81 - Победио је Олимпијакос. Сумњив последњи напад гостију. Делује да је Спанулис направио фаул у нападу над Лазићем. Судије ништа нису свирале и на крају је лако поентирао Принтезис.

79:79 -Фаулиран је био О'Брајант. Звездин Американац је био половично прецизан са линије пенала.

78:79 - Чудна одлука тренера Звезда. Тражио је да се прави фаул на осам секунди. Ипак, Спаунлис је био половично прецизан.

78:76 - Поенима О'Брајанта са линије пенала за вођство домаћих после дужег времена.

76:76 - Сјајан продор Лојда за изједначење у дворани "Александар Николић".

72:76 - Боље није могло за Звезду. Волден је погодио тројку уз фаул. Промашио је бацање. Трећи пут је био прецизан ван линије 6,75.

69:73 - Ларенцакис је икс фактор грчког клуба. Погодио је трећу тројку.

67:70 - Домаћи су серији 6:0. Успели су колико-толико да се врате у утакмицу.

63:70 - Олимпијакос све погађа у овим моментима. Прве поене за Звезду у овом периоду је постигао Јагодић-Куриџа и то из офанзивног скока.

61:67 - Црвено-бели губе контролу меча. Сам као дух је остао ван линије 6,75 Принтезис и искусни Грк је казнио то. Обрадовић је морао на страту четвртог периода да позове минут одмора.

61:64 - Пада Звезда и то гости зналачки користе. Спанулис је погодио дугу двојку на истеку напада.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Олимпијакос 61:62

61:62 - Сјајна игра гостију у трећем периоду. Тројком Ларенцакиса окончан је овај период.

60:57 - Прави моменат за тројку. Погодио ју је Добрић после сјајног протока лопте.

57:57 - У овим тренуцима обе екипе погађају са линије пенала.

55:54 - Четири везана поена Елиса за вођство гостију. Иначе враћен је кош Слукаса, уместо тројке, уписана је двојка. Домаћи су поново повели тројом Јагодић-Куриџе.

52:51 - Проблеми за домаће. Три везане тројке погодио је Херисон. Обрадовић је морао да затражи тајм-аут

50:45 - Нови погодак за госте ван линије 6,75. Други пут је за три био прецизан Херисон.

50:42 - Изгледа да је ово секвенца Џордана Лојда. Најбољи играч Звезде је коначно погодио први шут за три поена после четири промашаја. Судије су направиле велики превид. Признале су Слукасу тројку, иако је овај добрану прешао линију за три.

47:39 - У свом стилу Принтезис. Поентирао је Грк на старту другог полувремена. Лојд је за домећ реализовао оба слободна бацања.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Олимпијакос 45:37

45:37 - Поенима Василиса Спанулиса са линије слободних бацања окончано је прво полувреме.

45:35 - У серији поени у нападу су гости, но и Звезда показује велику енергију, пре свих Јагодић-Куриџа, који је поентирао након офанзивног скока.

41:30 - Спустио је Олимпијакос поенима Жан-Шарла разлику на испод десет поена, али је Волден брзо вратио двоцифрену предност домаћину.

39:27 - Неколико минута није било поена. Ту серију је прекинуо О'Брајант који је у два наврата био половичан са линије пенала.

37:27 - Прве поене уписао је и Лојд, а онда су судије кумовале да Звезда у једном нападу прими четири поена. Чисте кораке Хасана Мартина нису свирали. Обрадовић је бурно реаговао и добио је техничку. Спанулис је реализовао слободно бацање, а онда је у наставку погодио тројку.

35:23 - Црвено-бели настављају да шутирају добро. Тројку је погодио и Лазић, док је на другој страни поново прецизан био Принтезис.

32:21 - Једине поене за сада за домаће у другој четвртини уписао је Давидовац.

30:18 - Ушао је Принтезис и поентирао на свој начин. Хорог левом руком.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Звезда - Олимпијакос 30:16

30:16 - Прве поене у Евролиги за Звезду је уписао и млади Алекса Ускоковић. Већ шест тројки су убацили домаћи, последњу Јагодић-Куриџа.

20:9 - Сјајно игра Звезда на почетку меча. Посебно у одбрани, али црвено-беле добро служи и шут за три поена.

16:7 - Жан-Шарл је поентирао за госте после тајм-аута, али је на крају другој страни О'Брајант сјајно закуцао после пик-енд-рола са Лојдом.

14:5 - Три напада, три тројке. Овога пута прецизан ван линије 6,75 прецизан је био Џони О'Брајант.

11:5 - Две везане тројке постигао је Волден. Амерички кошаркаш је добро отворио утакмицу.

8:5 - Игра се брзо у овим моментима. Звезда је погодила две тројке - Рит и Волден, док је све поена за Олимпијакос постигао Слукас.

0:2 - Прве поене на утакмици постигао је Костас Слукас и то на истеку напада гостију из Пиреја.